Zamknij
REKLAMA

Rolniku - policja apeluje o ostrożność

12:14, 11.07.2018 | KPP
REKLAMA
Skomentuj

W związku z trwającym sezonem prac polowych policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy aby doszło do wypadku. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

Każdego roku policja odnotowuje zdarzenia dotyczące wypadków losowych, w których rolnicy wykonujący prace polowe doznają ciężkich urazów lub poważnych uszkodzeń ciała. W poprzednich latach miały miejsce także sytuacje, gdzie obrażeń doznawały dzieci niewłaściwie przewożone traktorami. Często przyczyną wielu takich sytuacji jest alkohol. Pamiętajmy, aby podczas wykonywania tego typu prac nie spożywać napojów alkoholowych.

W związku z trwającym sezonem prac polowych policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsadek. Chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac polowych stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób. Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne.

(KPP)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone