Zamknij

Jako jedna z nielicznych szkół w Polce będzie szkolić chemików!

13:50, 09.10.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Szkoła Podstawowa w Wojtkowej koło Ustrzyk Dolnych jako jedna z dwunastu szkół z całego kraju zakwalifikowała się do projektu, którego celem jest wprowadzenie uczniów w fascynujący świat nauk chemicznych. Projekt przewiduje przeprowadzenie zajęć zarówno  w szkołach, jak i w uniwersyteckich laboratoriach. Najlepsi uczestnicy projektu będą mieli okazję rozwijać swoje pasje i poszerzać wiedzę pod kierunkiem wybitnych polskich naukowców. Realizacja tego projektu to efekt udziału szkoły w ogólnopolskim konkursie "Rola chemii w życiu człowieka".

Dzięki współpracy  z Fundacją FORMIKA Dzieciom  i przychylności Pani Prezes Anny Stankiewicz już na jednej z pierwszych lekcji chemii mogliśmy skorzystać z nowych pomocy, które zostały zakupione z funduszów Fundacji. Na zajęciach w klasie trzeciej gimnazjum przeprowadzono doświadczenia pozwalające wykryć obecność węgla w związkach chemicznych i niektórych substancjach używanych w naszych gospodarstwach domowych – relacjonują uczestnicy projektu.

Koszt doposażenia  pracowni chemicznej wyniósł prawie 9 tys. zł. Zakupiono szafę na odczynniki chemiczne, stanowisko laboratoryjne do mycia, suszarkę i  stół laboratoryjny oraz pomoce dydaktyczne do eksperymentów z elektrycznością, światłem, dźwiękiem, temperaturą. Wyposażenie to pozwoli  również  na profesjonalne prowadzenie zajęć, które zostaną przeprowadzone przez pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu „Uniwersytet Młodego Chemika”.  

 

źr.: ZB Delfin Ustrzyki Dolne

(K.S)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

JoziekJoziek

0 0

Tak zapotrzebowanie na narkotyki ciągle rośnie to trzeba fachowców 17:26, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone