Zamknij

Zagrożenie bezpieczeństwa kraju?! Już wiedzą jak działać.

10:13, 10.10.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych już wiedza jakie działania podjąć na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa. 30 września w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zorganizowano ćwiczenia obronne pod kryptonimem „EGIDA 18 – USTRZYKI DOLNE”.

W niedzielnych ćwiczeniach uczestniczyli policjanci i pracownicy ustrzyckiej komendy wspólnie z 17 rezerwistami, z zasobów Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku. W czasie zagrożenia bezpieczeństwa państwa mają oni stanowić uzupełnienie kadrowe Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

O godz. 7 rano do komendy zgłosiło się 17 rezerwistów. Założeniem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości do działania, funkcjonowania procedur i płynności przebiegu zgłaszania się rezerwistów posiadających przydziały organizacyjno - mobilizacyjne do Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Wraz z rezerwistami ćwiczenia odbywali również funkcjonariusze i pracownicy ustrzyckiej komendy. 

Kolejnym punktem ćwiczeń był apel ewidencyjny. Następnie rezerwiści wzięli udział w zaplanowanych zajęciach programowych z zakresu zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań służbowych. W trakcie zajęć zapoznali się z obowiązkami służbowymi oraz zadaniami planowanymi do wykonywania w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Zapoznali się również ze strukturą organizacyjną i miejscem wykonywania obowiązków służbowych w zakresie niezbędnym do realizacji ćwiczenia i z zachowaniem przepisów o ochronie informacji niejawnych oraz ze specyfiką służby w Policji w sytuacji ogłoszenia mobilizacji lub w czasie wojny oraz budowy broni

Na apelu kończącym ćwiczenia zastępca  Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorz Koczera wręczył rezerwistom zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Głównym celem szkolenia było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych Policji.

 

źr.: KPP Ustrzyki Dolne

(K.S)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

Uhu-huUhu-hu

0 0

To policjanci ćwiczą wojskowych?
A co robią ci powołani przez Macierewicza? 20:41, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JozefJozef

0 0

Dawniej to się nazywało ormo a teraz rezerwisci 16:34, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone