Zamknij

W powiecie sanockim staną Multimedialne Ławki Niepodległości

11:49, 11.10.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. Łącznie przyznano dotacje na budowę  143 Ławek Niepodległości, w tym 12 w województwie podkarpackim powstanie.  Multimedialna Ławka Niepodległości stanie również w powiecie sanockim, a dokładniej w Gminie Besko i Gminie Zagórz.

W ten sposób zostanie uczczona pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy. Ogromna liczba zgłoszeń samorządów jest dowodem przywiązania do tradycji i szacunku dla wojska oraz historii naszej Ojczyzny. Do MON wpłynęły 262 oferty.  

Program budowy Ławek Niepodległości to odpowiedź na liczne sygnały od samorządów, które chcą upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, szukają funduszy, liczą na pomoc strony rządowej.

Samorządy planują postawić Ławki  Niepodległości w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców, na rynkach, bulwarach, w parkach i w miejscach pamięci związanych z ważnym wydarzeniem historycznym. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł posłuchać Marszu Pierwszej Brygady i nagrań na temat najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości, a także historii lokalnej społeczności z tych czasów. 

Ławki Niepodległości powinny powstać do 31 grudnia 2018 r. Jest także możliwość, aby otrzymać od MON bezpłatną licencję na wykorzystanie projektu. Mogą to zrobić inne podmioty – instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne lub prawe, jak również kościelna osoba prawna.

 

źr.: PUW Rzeszów

 

(K.S)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

JozefJozef

0 0

Usiądzie sobie człowiek na takiej ławce i zaraz podjedzie suka i spędzi noc na wytrzezwialce 16:36, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone