Zamknij

Srebrni Spartanie

20:07, 15.05.2018 . Aktualizacja: 21:17, 21.05.2018
Skomentuj

Po zaciętej rywalizacji zawodniczki UKS Spartanie Zahutyń wywalczyły pięć medali - cztery srebrne i jeden brąz podczas Mistrzostw Europy EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2018 federacji WORLD FITNESS FEDERATION. Srebro zawisło także na szyi trenera Spartanek - Mirosława Kaźmierczaka.

Mistrzostwa odbyły się 12 maja w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Sześć zwodniczek z Uczniowskiego Klubu Sportowego Spartanie Zahutyń - Martyna Posadzka, Iza Bednarz, Konstancja Iwańczyk, Amanda Gembalik, Kornelia Kantorek i Victoria Kozieł i trener Spartan Mirosław Kaźmierczak znaleźli się w reprezentacji Polski pod prezydenturą Mistrzyni Świata Aleksandry Kobielak.

Mistrzostwa zostały podzielone na dwie kategorie A i B.

Kategoria A dla zawodników odnoszących wysokie lokaty na zawodach rangi polskiej, europejskiej i swiatowej oraz prezentujących bardzo wysoki poziom umiejętności. W tej kategorii znalazło się cztery Spartanki i trener.

Najmłodsza, niespełna 6-letnia Izabela Bednarz, ubiegloroczna Mistrzyni Świata z Serbii, zdobyła srebrny medal.

7-letnia Martyna Posadzka, mająca na swoim koncie tytuł Mistrzyni Świata, Europy i Polski również wywalczyla srebro – dodać należy, że dziewczynka startowała z kontują stopy.

10-letnia Konstancja Iwańczyk, medalistka Mistrzostw Świata i Polski siegnęła po srebro. Warto dodać, że dziewczynka startowała w najliczniejszej kategorii, a w zdobyciu wicemistrzostwa Świata nie przeszkodziła jej nawet kontuzja lokcia.

Amanda Gembalik, startująca w kategorii do lat 14, zajęła V miejsce.

Mirosław Kaźmierczak, trener Spartan, również zdobył srebro.

- W kategorii A o wygranej decydują bardzo minimalne szczegóły, a poziom prezentowanych umiejętności jest bardzo wysoki - zaznacza Renata Grześków, mama Konstancji i Izy.

Dwie pozostałe zawodniczki znalazły się w kategorii B (kategoria dla zawdników początkujących).

Kornelia Kantorek wywalczyła brąz do lat 14, a Victoria Kozieł sięgnęła po srebro do lat 15.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.