Zamknij
REKLAMA

Fałszywe prawo jazdy… potrzebował bo często jeździł do rodziny!

09:32, 11.10.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

9 października, w trakcie odprawy granicznej na wjazd do Polski, kontrolerzy SG z Korczowej zatrzymali 31-letniego obywatela Niemiec, który okazał fałszywe prawo jazdy.

Podróżny przyznał się i wyjaśnił, że kilka miesięcy temu  za spowodowanie wypadku drogowego w Niemczech został pozbawiony uprawnień. Ponieważ, często bywał u rodziny na Ukrainie i w Rosji, postanowił kupić falsyfikat. Za wykonaną podróbkę na wzór oryginalnego dokumentu zapłacił 900 Euro. Funkcjonariusze SG, zgodnie z procedurą, zatrzymali podrobione rumuńskie prawo jazdy jako dowód rzeczowy do wszczętej sprawy karnej.

Obywatel Niemiec dobrowolnie poddał się karze czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 1 rok  oraz ogłoszenie wyroku do publicznej wiadomości w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu.

Od początku tego roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 187 fałszywych praw jazdy. W analogicznym okresie roku ubiegłego było ich  tylko 58.

 

źr.: BOSG

(K.S)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone