Zamknij

Przesyłka kurierska pobraniowa a sprawdzenie zawartości

22:49, 25.05.2018 | RED
Skomentuj

Przesyłka kurierska pobraniowa to bardzo popularny produkt oferowany przez praktycznie wszystkie firmy kurierskie. Jej wybranie pozwala nam na wysłanie paczki bez konieczności pobrania zapłaty za nią od klienta z góry. Jest to bardzo wygodna opcja, z której chętnie korzystają także sami klienci, gdyż do minimum skraca ona czas, który upłynie między złożeniem zamówienia, a jego odbiorem. Czym jest przesyłka kurierska pobraniowa i czy umożliwia ona kupującemu sprawdzenie zawartości przesyłki?

Przesyłka kurierska pobraniowa – bezpieczeństwo i szybkość

Przesyłka kurierska pobraniowa powinna się pojawić w opcjach dostawy każdej profesjonalnej firmy prowadzącej sprzedaż wysyłkową. Pobranie jest bowiem opcją, z której bardzo często korzystają klienci. Jej popularność wynika z dwóch powodów.

Po pierwsze, przesyłka kurierska pobraniowa pozwala sprzedawcy na wysłanie zamówionego przez klienta towaru bez konieczności czekania na zaksięgowanie na koncie zapłaty za niego. W zależności od tego, z jakiego banku korzysta nasz klient, między wykonaniem przez niego przelewu, a faktycznym wpływem pieniędzy na nasze konto może bowiem upłynąć nawet tydzień! Wybierając zwykłą przesyłkę kurierską towar będziemy mogli nadać dla klienta dopiero po upływie tego czasu. Niektórzy klienci mogą jednak nie mieć tyle czasu, aby czekać na zakupiony przedmiot i zrezygnować z zakupów w naszej firmie.

Po drugie, firmy oferujące możliwość wysłania przesyłki za pobraniem są lepiej postrzegane przez klientów. W przypadku przesyłki pobraniowej klient uiszcza bowiem opłatę za znajdujący się w niej towar dopiero w momencie jego fizycznego dostarczenia do jego domu. Przesyłka kurierska pobraniowa pozwala nam więc na zyskanie większego zaufania klientów oraz zachęca do zakupów także te osoby, które obawiają się płacenia za towar z góry.

Przesyłka kurierska pobraniowa a rozpakowanie paczki przed zapłatą

Warto jednak wiedzieć, że przesyłka kurierska pobraniowa nie oferuje możliwości rozpakowania paczki oraz sprawdzenia jej zawartości przez odbiorcę. Klient odbierając bowiem przesyłkę ma obowiązek uiszczenia za nią opłaty, bez możliwości jej rozpakowania oraz sprawdzenia czy zawartość zgadza się ze złożonym przez niego zamówieniem.

Dopiero, kiedy pieniądze za paczkę znajdą się w rękach kuriera, klient będzie mógł ją rozpakować. Jest to o tyle istotne, że w przypadku klientów chcących sprawdzić zawartość przesyłki przed uiszczeniem zapłaty, powinniśmy wybrać taki rodzaj przesyłki kurierskiej, która tę możliwość oferuje. Warto jednak wiedzieć, że jest to opcja droższa od przesyłki pobraniowej, warto więc z niej korzystać głownie w przypadku drogich i wartościowych przedmiotów, które przesyłamy za pośrednictwem kuriera.

Koszt nadania paczki z opcją zapłaty przy odbiorze oraz zasady jej nadawania możemy sprawdzić na przesyłka kurierska pobraniowa - Kepex.pl. Za pomocą tej strony możemy także szybko i sprawnie zamówić kuriera oraz nadać dowolny rodzaj przesyłki.

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone