Zamknij

Rejsy Chorwacja - Bałkany jakich nie znasz

22:55, 25.05.2018 | G.B
Skomentuj

Tegoroczne lato warto spędzić pod żaglami. Rejsy to doskonała alternatywa dla kolejnych wczasów w hotelu czy na polu kempingowym. I właśnie w rejsy po Chorwacji opłaca się inwestować, ponieważ dają okazję do przeżycia niezapomnianej przygody.

Rejsy po spokojnych wodach Adriatyku

Chorwacja długo znajdowała się w cieniu takich turystycznych potęg basenu Morza Śródziemnego, jak Grecja czy Włochy. Jednak w pewnym momencie turyści między innymi z Polski przekonali się, że nad Adriatykiem także jest co robić. Chorwackie hotele zapełniły się gośćmi, a porty stopniowo zajmowane były przez kolejne jachty. I tak jest do dzisiaj. Z tym, że o ile wypoczynek w obiekcie hotelowym kusi już jakby mniej, to rejsy w Chorwacji i wynajem jachtów cieszą się nieustannie rosnącą popularnością. Wpływa na to zapewne wiele czynników, choć z perspektywy żeglarzy najważniejsze są te natury atmosferycznej. Otóż rejsy w Chorwacji to niemal gwarancja udanej pogody. Nawet jeżeli popada czy powieje, to tylko przez chwilę. A mając do dyspozycji jacht, można zawinąć do wybranego portu i tam przeczekać gorszą pogodę.

Chorwackie przybrzeżne miasteczka kuszą unikatową architekturą, cudownie zachowaną przyrodą naturalną oraz mnóstwem atrakcji przeznaczonych dla turystów. I choć w wielu z tych miejscowości czas zdaje się stać w miejscu, to jednak mieszkańcy mają bardzo otwarte podejście do przyjezdnych gości. Tym ostatnim serwowane są przeróżne lokalne smakołyki, które wspomina się jeszcze długo po powrocie do ojczyzny.

Rejsy Chorwacja - sprawdź najlepsze rejsy

- Nasi klienci otrzymują w pełni wyposażony w żywność jacht, ale i tak namawiamy ich, by przynajmniej sporadycznie zaglądali do chorwackich restauracji czy barów. Przyrządzane przez tamtejszych kucharzy potrawy to prawdziwe cuda - podkreśla pracownik serwisu Rejsomat.pl. Już po posiłku można natomiast wrócić na pokład i skierować jacht na pełne morze. Tam doskonałe warunki znajdą dla siebie amatorzy żeglowania, którzy dopiero opanowują samodzielne prowadzenie jednostki pływającej. Morze Adriatyckie to też rozsądny wybór, jeżeli w rejsy zabiera się rodzinę.

Rejsy i sporty wodne

Nie ulega wątpliwości, że rejsy stanowią bardzo dobry pomysł na aktywne wakacje. Poza zajęciami na samym pokładzie, jak chociażby nocna wachta, można popływać, zanurkować czy spędzić czas w wodzie tak, jak się lubi. Z perspektywy plaży uprawianie sportów wodnych jest postrzegane jako trudne do zorganizowania i męczące, zwłaszcza po całodniowym objadaniu się w cieniu parawanu. Będąc na jachcie, wystarczy zrobić krok i wskoczyć do wody. Nowoczesne jednostki zapewniają szereg różnych możliwości aktywnego spędzania czasu. Choć powierzchnia jachtów wypływających w komercyjne rejsy jest dosyć ograniczona, to jednak ich uczestnicy ciągle są w ruchu. Świeże powietrze, słońce i orzeźwiająca morska bryza zachęcają, by nie siedzieć w miejscu.

Ruch jest natomiast wskazany przede wszystkim tym, którzy na co dzień raczej od niego stronią, pracując za biurkiem, odpoczywając na kanapie i jeżdżąc samochodem nawet do pobliskiego sklepu. Z perspektywy osób prowadzących taki tryb życia, rejsy to niemal zbawienie dla zdrowia i dobry sposób na poprawę nastroju oraz poczucia własnej wartości. Chorwacki klimat wspiera aktywnych i zachęca do sportu także leniuchów. Dlatego w swój pierwszy rejs dobrze pojechać właśnie do tego kraju. A doświadczenie organizatorów takich wypraw podpowiada, że wielu klientów w kolejnych latach wraca nad Morze Adriatyckie. Tęsknią bowiem za tym klimatem i za tą cudowną atmosferą. Tam wypoczywają nawet najwięksi pracoholicy.

(G.B)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone