Zamknij

Pierzga pszczela

22:15, 04.06.2018 | RED
Skomentuj

Produkty pszczele cieszą się coraz większym zainteresowaniem - trudno zaprzeczyć, że ich wpływ na organizm jest zaskakująco korzystny! Jednym z nich jest pierzga pszczela, czyli przetworzony pyłek kwiatowy. Dlaczego warto zainteresować się akurat nim?

Co to jest?


Trzeba przyznać, że o pszczelej pierzdze nie każdy słyszał - w przeciwieństwie do miodu, o którym uczą się dzieci już w przedszkolu. Niektórzy uważają jednak, że często działa ona na ludzki organizm jeszcze korzystniej niż najpopularniejszy produkt wytwarzany przez pracowite owady. Pierzgą pszczelą nazywamy pyłek przetworzony przez pszczoły - cały proces produkcji rozpoczyna się, gdy pszczoła zwilża swoją śliną pyłek. Zlepiony pyłek łatwiej przetransportować do ula, w którym przechodzi on fermentację mlekową. Co ważne, pierzga pszczela stanowi najważniejsze źródło pokarmu królowej matki i młodych pszczół. Badania wykazują, że niedobór pierzgi w pożywieniu pszczół sprawia, że są one mniej odporne na różne choroby i żyją krócej. Uważa się, że dzieje się tak ze względu na obecność mleczka w pierzdze. Mleczko [pszczele jest przecież określane mianem ''eliksiru młodości''! Sam kwas mlekowy sprawia też, że pyłek kwiatowy staje się lepiej przyswajalny przez ludzki organizm.

Właściwości lecznicze pierzgi pszczelej.

Kto powinien zdecydować się na zakupienie tego produktu? Na pewno osoby, które chcą zregenerować organizm po dużym wysiłku fizycznym, czyli na przykład sportowcy. Zaleca się go także anemikom i osobom pragnącym wzmocnić się po przebytej chorobie oraz po operacji. Pierzga ma właściwości odtruwające i korzystnie wpływa na wątrobę - poleca się ją nałogowcom zmagającym się z problemem alkoholowym. Odczuwalne korzyści ze spożywania pierzgi pszczelej obserwują też ci, którzy skarżą się na problemy trawienne, takie jak biegunki i zaparcia oraz kiepski metabolizm. Produkt ten wykazuje ponadto dobroczynne działanie na układ nerwowy - sprzyja leczeniu depresji i poprawia koncentrację. Dobrze jest też sięgać po niego w przypadku miażdżycy, chorób serca i schorzeń prostaty. Pierzga wytwarzana przez pszczoły działa antybakteryjnie i pomaga zapobiegać przeziębieniom, dlatego warto ją spożywać profilaktycznie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Aby zaopatrzyć się w pierzgę pszczelą najwyższej jakości, należy znaleźć zaufany sklep. Jednym z nich jest bez wątpienia sklep internetowy Słoik Miodu, w którym można zaopatrzyć się w najlepsze miody i inne produkty pszczele. Każdy, kto jest zainteresowany apiterapią, może poszerzyć swoją wiedzę, czerpiąc informacje z bloga znajdującego się pod adresem https://www.miodoterapia.pl/produkty-pszczele/pierzga-pszczela/.

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone