Zamknij

Filtry oleju przekładniowego Ford Falcon

09:33, 08.08.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:57, 08.08.2018
Skomentuj

Nie bądź zaskoczony tym, że samochód posiada dla układy wykorzystujące olej. Jednym z nich jest olej silnikowy, ale istnieje także olej przekładniowy. Wielu kierowców jest w błędzie twierdząc, że jest to ten sam olej, przez co dokonują błędnych napraw lub wymian w swoim samochodzie. Zrozumienie, w jaki sposób działają obydwa systemy sprawią, że w razie potrzeby wymienisz odpowiedni element. Samochód wymaga od 5 do 7 kwart standardowego oleju silnikowego, z kolei wymagana ilość oleju przekładniowego wynosi od 12 do 15 kwart.

Olej przekładniowy będzie stosowany w warunkach, w których temperatury są wyższe od warunków roboczych oleju silnikowego. Dzieje się tak, gdyż podstawową rolą tego oleju jest przenoszenie jego nadmiaru z silnika do chłodniejszych części. Jest on także odpowiedzialny za usuwanie lub filtrowanie zanieczyszczeń znajdujących się w przekładni, przenosząc je do samego filtra. W warunkach wysokich temperatur wytwarza się duża ilość zanieczyszczeń. Filtr oleju przekładniowego Ford Falcon jest zaprojektowany w celu przyjmowania rozszerzającego się płynu roboczego.

Nowoczesne samochody produkowane są z olejem przekładniowym starczającym na wyjątkowo długi okres czasu. W danych pojazdach nie jest wymagane zbytnie serwisowanie do momentu, aż przejedzie się nim dystans 100 000 mil. Mimo to nigdy nie możesz być tego pewien. Musisz przeczytać uważnie instrukcję obsługi samochodu w celu zidentyfikowania, jak długi jest okres eksploatacyjny oleju przekładniowego przed koniecznością jego wymiany. Bez najwyższej jakości filtra oleju przekładniowego nawet jego dożywotnia wersja nie będzie oznaczać tego, co ma tak naprawdę oznaczać. Ford Falcon to firma, która przez długi czas produkuje pojazdy oznaczone swoją własną marką. Możesz być pewien, że oferowane przez nią filtry oleju nie raz ani nie dwa razy zostały poddawane kontroli, a przez długi czas, co oznacza, że warto je wypróbować.

Artykuł został dostarczony przez www.Autodoc.pl

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%