Zamknij

Rodzaje dozowników do mydła

10:31, 13.06.2018 RED Aktualizacja: 10:36, 13.06.2018
Skomentuj

W publicznych toaletach spotkamy się z różnego rodzaju dozownikami do mydła w płynie lub pianie. W firmach o podwyższonym poziomie higieny często instaluje się dozowniki do płynów dezynfekcyjnych, które muszą spełniać określone wymogi. Nie inaczej jest w placówkach służby zdrowia, gdzie higiena rąk jest niezwykle ważną kwestią. Generalnie dozowniki mają mają wiele oblicz i nie będąc obeznanym w łazienkowych akcesoriach trudno nam będzie kupić odpowiedni produkt.

 

Czym się kierować przy wyborze dozowników do domu, szkoły, toalety publicznej, szpitala?

Różne miejsca wymagają różnych rozwiązań i dlatego nie każdy dozownik do mydła sprawdzi się zarówno w przedszkolu jak i placówce medycznej. Najważniejsze kwestie jakie powinny nam przyświecać przy wyborze dozowników to ile osób dziennie będzie z niego korzystać oraz jakie są wymagania sanitarne w danym obiekcie. Oczywiście jest jeszcze kwestia pieniędzy, jakie możemy przeznaczyć na zakup dozowników i nie może być ona pominięta, ponieważ rozpiętość cenowa pomiędzy poszczególnymi modelami może być bardzo duża. Są jeszcze inne czynniki, na które warto zwrócić uwagę 

Dozowniki mydła do toalet publicznych
Dozowniki mydła w toaletach ogólnodostępnych muszą charakteryzować się wytrzymałością, bo będzie z nich korzystać dziennie nawet kilkaset osób. Kolejną ważną rzeczą będzie duża pojemność uzasadniona tym samym powodem. Dobrym pomysłem będą dozowniki do mydła w pianie, które dzięki dozowaniu spienionego mydła w pianie są jeszcze bardziej ekonomiczne. Najlepiej jeśli nie będą to drogie dozowniki, ponieważ nie kupujemy w tym przypadku jednej czy dwóch sztuk, ale kilka lub kilkanaście. Sprawdzą się tu litrowe dozowniki zarówno ze stali nierdzewnej jak i tworzyw sztucznych. 

Dozowniki mydła do szkół i przedszkoli
W placówkach szkolnych częstym problemem jest brak mydła w dozownikach łazienkowych, co potwierdzają sami uczniowie. Bez mydła nie jest możliwe poprawne umycie rąk, które usuwa wszelkie bakterie i zabrudzenia, dlatego nie może być tak, że tego mydła brakuje. Taka sytuacja jest powodowana bardzo dużym natężeniem ruchu w krótkim czasie, czyli na przerwach i generalnie w czasie lekcyjnym. Aby zapobiec takiej sytuacji zaleca się montaż odpowiedniej ilości dozowników o dużej pojemności. W szkołach najlepiej sprawdzą się dozowniki litrowe i 1,2 litra o prostej lecz trwałej budowie, która nie będzie się psuć przy częstym używaniu. W szkołach, w których uczą się nastolatkowie dozowniki powinny być szczególnie trwałe ze względu na niezbyt delikatne traktowanie takich urządzeń przez uczniów. Z kolei w przedszkolach ważne jest, aby dozowanie mydła było łatwe dla dzieci, czyli przycisk musi lekko chodzić oraz dozownik musi być zawieszony na tyle nisko, aby dosięgnęły go dzieci. 

Domowe dozowniki do mydła
W domach coraz częściej można spotkać dozowniki naścienne oraz wolno stojące. Takie rozwiązanie jest bardziej higieniczne oraz estetyczne, a gdy przychodzą do nas goście to też chętniej użyją mydła w płynie niż brudnej mydelniczki. Dozowniki do domowych łazienek różnią się tym od reszty dozowników, że tutaj pierwszorzędną rolę gra design. Akcesoria łazienkowe a min. dozownik do mydła, mogą być świetnym dopełnieniem aranżacji naszej łazienki. Oferta dozowników łazienkowych jest bardzo szeroka więc każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli szuka dozownika w czarnym lub czerwonym kolorze albo z niklu lub miedzi. Domowe dozowniki do mydła charakteryzują się mniejszą pojemnością, ale za to plusem jest to, że możemy wlać do nich takie mydło jakie chcemy. 

Dozowniki do placówek medycznych
W szpitalach, przychodniach, prywatnych gabinetach i innych miejscach, w których maksymalna higiena gra ważną rolę stosuje się wyłącznie dozowniki na jednorazowe wkłady. Często te dozowniki mają możliwość stosowania zarówno mydła w płynie jak i płynu dezynfekcyjnego. Zależnie od wymogów sanitarnych może być wymagane, aby dozowniki były wykonane wyłącznie ze stali szlachetnej. W placówkach medycznych często stosuje się dozowniki łokciowe, czyli takie gdzie dozowanie mydła odbywa się poprzez naciśnięcie dźwigni łokciem lub przedramieniem, tak aby nie dotykać dłońmi dozownika. Dobrze sprawdzają się też dozowniki automatyczne, które dozują mydło lub płyn do dezynfekcji przy pomocy czujnika ruchu lub fotokomórki.

Ryszard Kurek

Ole.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%