Zamknij
REKLAMA

Radny, który pijany wyzywał policjantów, trafi przed sąd

11:15, 12.06.2018 | Martyna Sokołowska
REKLAMA
Skomentuj

Do Sądu Rejonowego w Sanoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko miejskiemu radnemu, który pijany obrażał i straszył utratą pracy interweniujących wobec niego ratowników medycznych i policjantów.  Za znieważenie i groźby w stosunku do funkcjonariuszy publicznych, grozi mu do trzech lat więzienia.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z dwóch artykułów Kodeksu Karnego, 224 par. 2 i 226 par. 1. - Pierwszy mówi o tym, że kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej, podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności.

Drugi dotyczy znieważenia funkcjonariusza publicznego pełniącego obowiązki służbowe i zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

- Akt oskarżenia został przesłany do sądu 29 maja, czekamy na termin wyznaczenia rozprawy - powiedziała nam prokurator Grażyna Ciepielowska-Ożóg, która prowadzi sprawę.

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o warunkowe umorzenie sprawy. - Nie znalazłam przesłanek, aby je zastosować - komentuje prokurator.

Przypomnijmy. Do bulwersującej sytuacji doszło 10 kwietnia. Przed godziną 13 do mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Słowackiego w Sanoku wezwano karetkę. - W momencie udzielania pomocy zrobił się agresywny wobec ratowników, wyzywał ich, używał wulgaryzmów, obrażał i nie chciał, aby udzielać mu jakiejkolwiek pomocy - relacjonuje Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji.

Ratownicy nie potrafili poradzić sobie z agresywnym mężczyzną, wezwali więc policjantów. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna znajdował się już w karetce pogotowia. - Widząc funkcjonariuszy, skierował swoją agresję w ich kierunku. Wymachiwał rękami, znieważał policjantów, wyzywał, stosował wulgaryzmy i nie chciał podać danych osobowych, jego zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy - relacjonuje Anna Oleniacz.

Awanturnikiem okazał się jeden z miejskich radnych. - Podczas interwencji mężczyzna powołując się na szerokie znajomości, groził policjantom, w tym także zwolnieniem ze służby - relacjonuje Anna Oleniacz.

Krewki 70-latek został skuty i przewieziony do sanockiej komendy. Po zbadaniu przez lekarza został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek ma w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

11 kwietnia mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu zarzuty znieważenia ratowników medycznych oraz znieważenia policjantów i stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. Po wykonaniu czynności został zwolniony z aresztu. Mężczyzna nie był wcześniej karany.

W Radzie Miasta Sanoka zasiada czwartą kadencję. Do czasu rozstrzygnięcia sprawy i prawomocnego wyroku skazującego, radny będzie sprawował mandat radnego.

(Martyna Sokołowska )
REKLAMA

Komentarze (6)

benekbenek

4 0

czyli jednak radny jakies tam ma "znajomosci" skoro milicja chciała umorzyc ha ha ha!

ciekawe czy ratownicy medyczni jeszcze pracują, bo "macki" moga sięgac głęboko zwłaszcza osób z dawnej władzy....... 18:17, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POsada 24POsada 24

4 0

POlicja wnioskowała o umorzenie sprawy ? ? SZOK i NIEDOWIERZANIE - Sanok to jeszcze Polska czy "już" UKRAINA ? ? 10:38, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z JAKIEGO UGRUPOWANIZ JAKIEGO UGRUPOWANI

2 0

Z JAKIEGO UGRUPOWANIA STARTOWAŁ TEN RADNY ? CZY KTOŚ WIE MOŻE ? 10:44, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qqqq

2 0

"Komenda Powiatowa Policji w Sanoku wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o warunkowe umorzenie sprawy." - a dokładniej ??

Na
jakiej
podstawie
chcieli
umorzenia
tej
sprawy?

jakie warunki o tym miały decydować?

?????????????????????????????????
10:48, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ffffff

2 0

qq

Jakie ? Znajomości.Ale pewnie przestraszył sie opinii publicznej i postanowił zrobic szopke ze niby sąd itd A wiadomo jak bedzie :) 11:56, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JóziekJóziek

2 0

ludzie uwazajcie na ulicach Sanoka bo jak wywiniecie orła na dziurze czy tym cudownie wybrukowanym deptaku to na siłę was będą chcieli leczyć a jak będziecie protestować to was cały dzień będą wozić w suce ze skutymi rekami po najwiekszych wybojach 10:13, 19.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone