Zamknij
REKLAMA

Sanocka drużyna na Ogólnopolskim Finale Kinder + Sport

12:49, 10.07.2018 | Materiały nadesłane
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 6-8 lipca 2018 odbył się Ogólnopolski Finał Kinder + Sport. Brało w nim udział ponad 800 zawodniczek i zawodników z całego kraju, którzy zakwalifikowali się do niego z eliminacji wojewódzkich. W tegorocznej edycji turnieju zagrało łącznie 44167 młodych adeptów siatkówki w całym naszym kraju!

Drużyna TSV Sanok pod opieką trener Doroty Kondyjowskiej, w składzie: Błażej Fic, Piotr Kurkarewicz, Michał Ostrowski, Adam Wilusz, Miłosz Wiśniowski zajęła XIX miejsce, rozgrywając 11 meczów w 3 dni. Chłopcy trafili do grupy, jak się później okazało z Mistrzami Polski (Plas Kielce), a także wysoko sklasyfikowanymi KaEmKa Starogardem Gdańskim. To sprawiło, że nie udało się wyjść z grupy i pozostała walka o miejsca 17-32.

Pierwszego dnia rozgrywaliśmy bardzo słabe zawody, myślę, że chłopców przytłoczyła ta podniosła atmosfera, ilość boisk i zawodników. Imprezę uświetniła obecność takich gwiazd jak: Sebastian Świderski czy Piotr Gruszka, a o aspekt artystyczny zadbał duet mistrzów oprawy ceremonii: Kułaga – Magiera, którzy znani są z organizacji meczów reprezentacji Polski.

W kolejnych dniach graliśmy już na swoim przyzwoitym poziomie, co sprawiło, że ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na XIX miejscu. Uważam, że to miejsce w pełni odzwierciedla naszą pozycję w Polsce, rozmawiając z wieloma trenerami okazywało się, że ich podopieczni uczęszczają do klas sportowych o profilu piłki siatkowej, mają o wiele więcej godzin treningów w tygodniu i przede wszystkim jeżdżą ze swoimi zespołami po całej Polsce, aby przygotowywać ich do tych finałów, powiedziała trener Kondyjowska. Warto zaznaczyć, że jeden z zawodników – Michał Ostrowski był bacznie obserwowany przez trenera/koordynatora z ramienia PZPS i otrzymał powołanie do kadry narodowej U16.

W dniach 16-29.07 będzie on uczestniczył w zgrupowaniu w Białej Podlaskiej, gdzie będzie doskonalił swoje umiejętności i przygotowywał się do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy.

(Materiały nadesłane)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone