Zamknij
REKLAMA

Już ósmy raz w Dolinie Sanu rozbrzmiały dźwięki ludowych melodii

15:08, 11.07.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W minioną niedzielę 8 lipca na rynek w Mrzygłodzie przybyły kapele ludowe, goście oraz mieszkańcy gminy i powiatu, aby przy regionalnych dźwiękach oraz dobrej zabawie wziąć udział w ósmym już Zjeździe Kapeli Ludowych w Dolinie Sanu.

Spotkanie otworzył tradycyjny korowód, a po nim na scenie zaprezentowało się sześć kapel ludowych: Futomianie, Piasty, Warzanie, Gacoki, Lisznienie i oczywiście Kamraty. Po zakończonych występach indywidualnych kapel, przyszedł czas na prawdy koncert wszystkich tegorocznych wykonawców.  Także w  tym roku gościnnie wystąpił Zespół Tańca Ludowego Sanok. Na pamiątkę VIII Zjazdu, kapele otrzymały z rąk Wójta Gminy Sanok Anny Hałas dyplomy i statuetki.

Precyzja i oryginalność prezentowanych regionalnych  dźwięków spotkała się z ogromnym aplauzem ze strony publiczności. Jak podkreślają organizatorzy spotkania -Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu to doskonały sposób na rozpowszechnianie ludowych melodii. Dzięki niemu każdy z nas może posłuchać piosenek wykonywanych niegdyś przez naszych dziadków i lepiej zrozumieć ten piękny element polskiej tradycji.

Podczas wydarzenia dodatkową atrakcją przygotowaną dla uczestników były stoiska z regionalnymi potrawami, które przyrządziły Panie z KGW z Dobrej, Hłomczy, Łodziny i Mrzygłodu. Ciekawscy mogli podpatrzeć jak wykonuje się różne przedmioty na stoiskach rękodzielników i garncarza, a najmłodsi korzystając uroków pięknej pogody i chętnie odwiedzali przygotowane na tą okazję place zabaw.

 VIII Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu przebiegł w radosnej atmosferze. Dopisała nie tylko pogoda i uczestnicy, ale przede wszystkim dobre humory, o które przy takiej muzyce chyba nie trudno.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone