Zamknij
REKLAMA

Nowa świetlica w Zagórzu

17:35, 11.07.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

„Baza”- taką nazwę nosi otworzona w czerwcu na Wielopolu, świetlica dla dzieci. Projekt w pełni sfinansowany ze środków unijnych, opiewa na kwotę blisko 880 tysięcy złotych. W czasie wakacji zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15, natomiast w trakcie roku szkolnego od 15 do 20.

-Sercem projektu jest placówka wsparcia dziennego dla minimum 15 dzieci, które codziennie korzystają z prowadzonych zajęć- informuje Sylwia Drozd, dyrektor  Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu.

-Począwszy od zajęć wyrównujących braki edukacyjne, poprzez zajęcia rozwijające talenty dzieci i młodzieży z terenu całej gminy. W ramach zadania opracowane zostaną Indywidualne Plany Wsparcia Dziecka i Rodziny, w których tworzeniu wezmą udział: wychowawcy placówki, pedagodzy, pracownicy socjalni współpracujący z rodziną, psycholodzy oraz logopedzi- dodaje Sylwia Drozd.

-Zaplanowano szereg zajęć z umiejętności miękkich np. trening asertywnych zachowań, warsztaty rozwoju osobistego, technik radzenia sobie ze stresem, podnoszenia poczucia  własnej wartości, czy twórczego myślenia- mówi Justyna Malik, kierownik placówki.

-W świetlicy środowiskowej dzieci będą mogły podszkolić się z podstawowych przedmiotów szkolnych, takich jak język angielski, informatyka, matematyka, język polski, ale także będą mogły rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach sportowo-rekreacyjnych, taneczno-muzycznych, fotograficznych, plastycznych czy modelarskich- informuje Justyna Malik.

W ramach działań świetlicy planowane są także wyjścia turystyczno- kulturalne oraz wsparcie psychologa.

Projekt realizowany będzie do końca czerwca 2020. Rodziny zainteresowane udziałem
w projekcie mogą zgłaszać się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Zagórzu pod numerem telefonu: 13 46 22 526 lub na [email protected]

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone