Zamknij
REKLAMA

Dni otwarte- centrum integracji społecznej

08:00, 01.08.2018 | Magdalena Starościak
REKLAMA
Skomentuj

Centrum Integracji Społecznej w Sanoku powstało w 2012 roku z inicjatywy Radnych powiatu sanockiego. Zajmuje się ono szeroko pojmowaną pomocą osobom wykluczonym społecznie, długotrwale bezrobotnym, nie umiejącym samodzielnie poradzić sobie w życiu codziennym. 5 lipca Centrum zorganizowało, na terenie swojej placówki przy ulicy Stróżowskiej, Dni Otwarte. Podczas tego wydarzenia podsumowano kończący się 31 lipca projekt pod nazwą „CIS- Nowe perspektywy”.

-Projekt był realizowany przez niespełna 2 lata. Wzięło w nim udział 58 osób- 45 kobiet i 13 mężczyzn. Założeniami projektu była wieloaspektowa pomoc osobom skierowanym do Centrum  przez gminne i miejskiego Ośrodki Pomocy Społecznej. Uczestnicy mogli brać udział w projekcie przez okres od 6 do 18 miesięcy- mówi Marian Lorenc, kierownik CIS w Sanoku .

- Zakres pomocy obejmował: porady psychologa i doradcy zawodowego, teoretyczną i praktyczną naukę zawodu podczas warsztatów. Po weryfikacji predyspozycji zawodowych uczestnika zostawał on przydzielany do jednej z czterech grup warsztatowych: gastronomicznej, szwalniczej, remontowo- budowlanej i ogrodniczo- szkółkarskiej - dodaje kierownik

W ramach projektu uczestnicy pod okiem instruktora, wykonywali szereg prac w celu zaspokojenia potrzeb własnych CIS, w zakresie remontów, wykonania strojów czy przygotowania cateringu. Uczestnicy wykonywali także prace na zlecenia innych instytucji i firm prywatnych. Udział w projekcie zakończony został wydaniem zaświadczenia o podniesieniu kwalifikacji zawodowych.

-Każdy uczestnik otrzymuje wynagrodzenia w kwocie 760 zł netto. Ponadto za zaangażowanie w pracę możliwe jest otrzymanie premii w wysokości 50 % wynagrodzenia, więc nie jest to mała kwota - zaznacza Marian Lorenc.

Dodatkowo CIS zwraca koszty podróży, w przypadku osób zamieszkałych poza Sanokiem.

Centrum Integracji Społecznej może pochwalić się bardzo wysokim wskaźnikiem zatrudnienia, co z pewnością świadczy o sukcesie projektu. Kierownictwo już przygotowuje dokumentację do złożenia wniosku o kolejny.

 

WIDEO

(Magdalena Starościak)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone