Zamknij
REKLAMA

Weekend? Najlepiej nad Soliną, ale bezpieczeństwo najważniejsze!

13:29, 04.08.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Weekend i piękna pogoda zachęcają do odpoczynku. W ciepłe dni najlepiej spędzić nad wodą, gdzie możemy zaczerpnąć trochę ochłody, ale również zobaczyć ciekawe rzeczy, miejsca czy uczestniczyć w wakacyjnych wydarzeniach. Przy dobrej zabawie zachowajmy jednak rozsądek!

Odwiedzając Solinę pamiętajmy przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa. Bieszczadzki WOPR wraz z Policją informują:

Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.  Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku – o tragedię nietrudno. Aby wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.

1. Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
3. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.
4. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
5. Nie skaczmy „na główkę”. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.
6. Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
7. Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.

Warto przed wyjazdem nad jezioro zapisać numery telefonów alarmowych WOPRu: 607 112 112 / 601 100 100!
Bieszczadzkie WOPR we współpracy ze Stacją Pogotowia Ratunkowe w Lesku prowadzi całodobowe dyżury ambulansu wodnego. Załoga ambulansu wodnego będzie udzielać pomocy osobom potrzebującym aż do 7 września. Dodatkowo od dnia 1 lipca do 31 sierpnia ratownicy Bieszczadzkiego WOPR czuwać będą nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Jeziorem Solińskim na czterech kąpieliskach: Cypel – Polańczyk, Zielona plaża – Wołkowyja, Patelnia – Polańczyk, Solina – Góra Jawor obok Białej Floty.

 

 

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone