Zamknij
REKLAMA

Podejrzany o pedofilię mężczyzna usłyszał zarzuty

09:38, 06.08.2018 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

34. latek podejrzany o usiłowanie popełnienia przestępstwa na tle seksualnym na osobie poniżej 15 roku życia, usłyszał zarzuty. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz kontaktowania się z osobami poniżej 15 roku życia. Grozi mi do trzech lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek 31. lipca na osiedlu Wójtostwo w Sanoku po tym, jak miał się rzekomo umówić na spotkanie z 13-latką. Dzień później Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo o czyn z art. 13 par. 1 i 2 w związku z art. 200A par. 1 Kodeksu Karnego, czyli tzw. nieudolnego usiłowania nawiązania kontaktu przez internet z małoletnim poniżej 15 roku życia, celem popełnienia tzw. przestępstwa przeciwko wolności seksualnej - wyjaśnia Izabela Jurkowska Hanus, szefowa sanockiej prokuratury. Przestępstwo zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego sanockiej komendy zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanego nośniki danych, które zostaną poddane ekspertyzie przez biegłych informatyków śledczych.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku. Dla dobra śledztwa i osób biorących w nim udział zarówno policja, jak i prokuratura, nie ujawnia szczegółowych informacji w sprawie. 

 

REKLAMA

Komentarze (2)

SanoczaninSanoczanin

1 0

Zakaz zbliżania się do osób poniżej 15 roku życia.... A to ciekawe. Dwa dni temu owy Pan chwalił się wypadem na basen w Lesku i zabawą z grupką dzieci z domu dziecka, świetnie się przy tym bawiąc. 12:46, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prf mjodekprf mjodek

1 0

pani Martyno, a za co PANI grozi do 3 lat więzienia? :D :D tak z tekstu wynika :D 12:26, 08.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone