Zamknij
REKLAMA

Czerwonka na festiwalu hipisów. Chorzy w sanockim szpitalu

18:12, 08.08.2018 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

5 osób zarażonych czerwonką podczas festiwalu Rainbow Family, który odbywa się w Moszczańcu na Podkarpaciu. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie właśnie potwierdziła w komunikacie zachorowania. Pacjenci przebywają w szpitalach w Krośnie i Sanoku. 

Dzisiaj po południu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie wydała komunikat, w którym potwierdza wystąpienie pięciu przypadków czerwonki wśród osób biorących udział w festiwalu. Łącznie do szpitali w Krośnie i Sanoku zgłosiło się kilkudziesięciu pacjentów z objawami ostrego zatrucia - wymiotami, biegunką, ostrym bólem brzucha i gorączką. Byli to uczestnicy zgrupowania określanego jako "Tęczowy krąg" lub "Rainbow family", którzy przebywali w miejscowości Góra Moszczaniecka. Dzisiaj po badaniach u pięciu z nich potwierdzono obecność bakterii, które wywołują tzw. czerwonkę bakteryjną - czytamy w komunikacie.

Na obecną chwilę w szpitalach w Jaśle, Krośnie i Sanoku przebywa ośmioro uczestników zlotu hipisów, w tym dwoje dzieci.

Państwowa Inspekcja Sanitarna bada przyczyny wystąpienia zachorowań i podejmuje działania mające na celu zminimalizowanie dalszych zakażeń. Apeluje także do uczestników imprezy o bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad higieny. 

(M.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone