Zamknij

Masz wpływ na jakość powietrza. Nie pal śmieci!

09:49, 08.01.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Nadeszły zimowe chłody a w raz z nimi konieczność ogrzewania naszych domów i mieszkań. Stosowane paliwa mają znaczący wpływ na jakość powietrza atmosferycznego, więc Urząd Miasta i Gminy w Lesku przypomina o ustawowym zakazie palenie śmieci na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych.

Prawo jasno określa czego nie wolno palić, a są to: plastikowe pojemniki i butelki po napojach, zużyte opony, inne odpady z gumy, przedmioty z tworzyw sztucznych, elementy drewniane pokryte lakierem, sztuczna skóra, opakowania po rozpuszczalnikach czy środkach ochrony roślin, opakowania po farbach i lakierach, pozostałości farb i lakierów, plastikowych toreb z polietylenu, papieru bielonego związkami chloru z nadrukiem farb kolorowych.

Wszystkie niebezpieczne związki powstające w wyniku spalania śmieci pozostają w sąsiedztwie komina, z którego się wydostały, wdychane są przez okolicznych mieszkańców, wnikają do gleby i wód (a stamtąd np. do przydomowego ogródka), wciskają się wszystkimi szparami do wnętrza domów. Podczas spalania śmieci kominy często zapychają się sadzą, co może skończyć się zaczadzeniem albo zapaleniem przewodu kominowego i pożarem.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone