Zamknij

Rodzina z fałszywkami próbowała wrócić na Ukrainę

14:47, 09.01.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

9 stycznia po północy funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Korczowej ujawnili w paszportach wracającej na Ukrainę rodziny z dwójką dzieci 16 podrobionych odcisków stempli litewskiej kontroli granicznej. Ukraińcy przyznali się, iż dokonali fałszerstwa, bo przeterminowali pobyt w Europie.

W trakcie odprawy paszportowej, w czterech przedstawionych przez rodzinę paszportach, wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziło cztery odciski litewskich stempli granicznych, które odbiegały od obowiązujących wzorów (inny krój czcionki datownika i cyfry kontrolnej, brak luminescencji w UV). Dodatkowo, funkcjonariusze z Korczowej, poprzez punkt kontaktowy w Budzisku zweryfikowali, iż rodzina nigdy nie przekraczała granicy z Litwą.

Cudzoziemcy przyznali się do podrobienia stempli uzasadniając to obawą przed poniesieniem odpowiedzialności za przeterminowany pobyt w krajach UE. Wobec rodziny uzgodniono karę 4- miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres jednego roku.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone