Zamknij

Sanoccy lokatorzy spółdzielni płacą za NIEODŚNIEŻANE chodniki…

09:43, 21.01.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Problem z wyjściem z klatki schodowej, nie odśnieżone, nie posypane piaskiem chodniki. Tylko czekać jak ktoś złamie nogę. Czy władze spółdzielni poczują się wówczas odpowiedzialne? Pomimo odwilży chodniki w mieście są już 'czarne' tylko u nas nadal zasypane, ponieważ nie były odśnieżane w odpowiednim czasie. Za co więc my, lokatorzy spółdzielni płacimy? – pisze do nas czytelnik z prośbą o interwencję na nieodśnieżanych ulicach Sanoka.

W ostatnim czasie zima daje się we znaki. Poza jej urokami musimy liczyć się również z licznymi niedogodnościami. Pomimo odśnieżania dróg i chodników nie wszędzie zadania te zrobione są na czas. Jeden z naszych czytelników zwrócił się z prośbą o interwencję. Pisze do nas w mailu – Proszę o interwencję w związku z totalnym brakiem odśnieżania chodników przez wyznaczonych pracowników SSM? Dotyczy to przede wszystkim osiedla Błonie, a ściśle mówiąc ulic Kochanowskiego i Ogrodowej.

Czytelnik dodaje, że do godziny 8.00 kiedy najwięcej ludzi idzie do pracy, a dzieci do szkoły nie ma co liczyć na posypane czy odśnieżone chodniki. Po 8.00 pracownik odpowiedzialny za odśnieżanie jeździ pługiem, głównie po parku, robiąc swoim pojazdem kolejne "ósemki". - Wygląda to jak scena z filmu Barei. Pracownik ten ma wyjeździć określoną ilość kilometrów??!! Spalić określoną ilość paliwa??!! – zadaje pytania - Efekt jest taki, że chodniki nie są w dalszym ciągu odśnieżone, natomiast dróżki w parku, rzadko uczęszczane, są doprowadzone do porządku – informuje.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Przedstawiliśmy Administratorowi Os. Błonie opisaną wyżej sytuację. Osoba po drugiej stronie telefonu powiedziała nam, że sama już interweniowała u pracowników fizycznych, ale bezskutecznie. Nadal zbyt późno posypują i odśnieżają przejścia.

- Interweniowałem w tej sprawie bo jest to zbyt późno robione, albo nie robione w ogóle. Ja codziennie robię przegląd osiedla i to co widzę to reaguję – mówi nam administrator.

Gdy zapytaliśmy Go czy w związku z Jego interwencją dzisiaj chodniki na w/w ulicach były posypane i odśnieżone? Odpowiedział nam, że dzisiaj jest już za późno. Ponieważ pracownicy zaczęli o 7 pracę, więc jeszcze tam nie zdążyli posypać. - Za chwilę będę dzwonił w tej sprawie. Teraz jest już za późno. Pracownicy za późno zaczynają pracę. W tamtym tygodniu był już telefon ze strony jednej z tamtejszych mieszkanek. Ja tez już w tamtym tygodniu do nich interweniowałem, ale zaczynają zbyt późno. Oni do 7.30 powinni już wszystko zrobić – mówi nam administrator.

Ostatecznie Pan ze SSM obiecał nam, że jutro już chodniki na osiedlu Błonie będą posypane i odśnieżone do godziny 8.00. W imieniu mieszkańców mamy nadzieje, że słowa dotrzyma…

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (5)

Ten i tamtenTen i tamten

4 1

To samo dotyczy płatnych parkingów. Płaci sie za nieodśnieżone parkingi nie tylko miejskie ale i administrowane przez podmioty zewnętrzne. Nawet parking przy zamku za który płaci sie po warszawsku jest nieodsieżony. 10:01, 21.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PucerPucer

5 2

Za najniższą krajową robią - nie ma się co dziwić. Większość tylko dlatego została przyjęta - bo mają grupy inwalidzkie. Czy sprzątanie klatek schodowych od metrów kwadratowych mieszkań jest logiczne? Która klatka schodowa ma 600 - 700m/2? Za to płacimy! Jedni sypią piach, inni go zamiotą, jeszcze inni wniosą na butach do klatek schodowych i swych domów - i biznes się kręci. On dzwonił, interweniował - co z tego wynika? Zwalnia się takich "pracowników", a nie notorycznie toleruje - że o przychodzeniu do pracy w stanie nietrzeźwości nie wspomnę...to już inne czasy panowie, komuna podobno dawno minęła. 11:52, 21.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voxvox

5 0

Chodnika na Białej Górze w Sanoku nigdy nie odśnieżają a chodzi tamtey codziennie mnóstwo ludzi i dzieci do szkoły. Żadne interwencje nie pomagają. Żenada 12:18, 21.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taki jedentaki jeden

2 1

No to niech sobie odśnieżą i przestaną płacić 17:34, 21.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EdekEdek

0 0

Miałem to samo napisać 09:48, 22.01.2019


REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone