Zamknij

Już piąty raz pobiegli „Tropem Żubra”

14:12, 11.02.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz piaty, w Mucznem 9 lutego odbył się Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem Żubra”. Pogoda dopisała, podobnie jak niesłabnące zainteresowanie i popularność tego wydarzenia sportowego. W całej imprezie wzięło udział 122 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na profesjonalnie przygotowanych trasach.

Głównym celem zawodów jest popularyzacja zimowych atrakcji w Bieszczadach i oczywiście świetna zabawa. Bieg miał charakter otwarty. Mogli wziąć w nim udział zarówno amatorzy, jak i nieco bardziej doświadczeni zawodnicy, dlatego zawody zostały podzielone na kilka kategorii. W biegu głównym (dystans 9 km), wśród mężczyzn zwyciężył Adam Dutka, natomiast wśród kobiet, jako pierwsza na mecie pojawiła się, podobnie jak w ubiegłym roku, Aleksandra Fundanicz.

Po rozegraniu biegu głównego do zawodów przystąpili juniorzy podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Najszybszym juniorem starszym (dystans 3 km) został Jarosław Ozga, zaś juniorką Martyna Fundanicz. W kategorii junior młodszy (dystans 1 km) zwyciężyli odpowiednio Stanisław Dutka i Hanna Dutka.

W ramach konkursu zostały przeprowadzone również Mistrzostwa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym oraz zawody leśników. Tytuły najszybszych strażników granicznych uzyskali jak w zeszłym roku Adam Dutka i Aleksandra Fundanicz. Wśród leśników na podium stanął, podobnie jak rok temu Teodor Furst. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agata Bardzińska.

Organizatorem imprezy były tradycyjnie Nadleśnictwo Stuposiany (RDLP w Krośnie) i Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, która wzięła udział w ceremonii wręczania nagród.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone