Zamknij
REKLAMA

Gość iSanok.pl: Dawid Bach o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

16:17, 10.03.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Gościem Martyny Sokołowskiej w programie Gość iSanok.pl jest Dawid Bach organizator sanockiej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 

?

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (13)

gośćgość

10 3

Wywiad ok ale Panią prowadzącą ciężko zrozumieć, szczególnie na początku. 09:06, 11.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Karuzela Karuzela

0 0

Uszka trza umyć ;) ja tam wszystko rozumiem. 22:37, 21.03.2019


gość 2gość 2

6 0

ze strony www.edk.org.pl:
Na EDK można wyruszyć samemu, lub w małej grupce. W każdym przypadku obowiązuje milczenie. EDK nie jest pielgrzymką. Nie ma zabezpieczeń. Każdy walczy sam o wytrwanie na trasie. Ryzykuje.
Zatem jaka jest różnica, że pójdziesz sam lub w swojej grupie, ale nie w ramach EDK?
Czyli tak naprawdę każdy może sobie wymyślić własną Drogę Krzyżową mniej lub bardziej ekstremalną, gdziekolwiek, tam gdzie ma pomysł i iść sam lub w grupie i nie jest mu do tego potrzebna cała "organizacja" EDK, która za nic nie bierze odpowiedzialności.
Jest wyraźnie napisane martw się sam o siebie ... ryzykujesz ...i jakoś .... słabo to brzmi.
Szczególnie, że w poprzednich edycjach na tych ostatnich pątników nikt już z "organizatorów" nie czekał - bo taka idea. OK. Ale na szczęście każdy ma wybór.
I jeszcze:
Zniechęcamy osoby, które myślą, że jakoś to będzie. Że jak nie będą miały siły, to ktoś im pomoże - aha czyli nie możesz liczyć na żadną pomoc, bo tu każdy jest skoncentrowany tylko na sobie.
Zniechęcamy ludzi zamkniętych, którzy nie szukają nowych pomysłów na siebie - no cóż bardzo otwarte podejście EDK do drugiego, innego człowieka ...
Zniechęcamy ludzi, którzy oceniają innych i uważają siebie za lepszych od nich - tylko czy czasem sami organizatorzy nie uważają siebie za lepszych tak formułując słowa ... .

Życzę wszystkim uczestnikom EDK bezpiecznego ukończenia tras!
15:48, 12.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Lika Lika

0 0

Idealnie opisane ! :-) 11:17, 17.03.2019


DawidDawid

0 0

EDK to jedna z wielu idei zaproponowana ludziom. Jej wyjątkowość polega na tym, że jest w pełni realizowana przez ludzi świeckich, czyli jako ruch oddolny. Jest to pomysł na przeżycie duchowego doświadczenia w zaproponowanych, jasno określonych warunkach. Uprzedzenie potencjalnych uczestników o warunkach nie jest zniechęcaniem, czy butą osób opracowujących trasy, lecz uczciwym i odpowiedzialnym informowaniem o wszystkich ważnych aspektach wyjścia. To jest odpowiedzialność i troska o uczestników.
Każdy ma prawo skorzystać z EDK, ale komunikat zacytowany jasno wskazuje, że EDK to nie pielgrzymka. EDK to całkowicie inny rodzaj wydarzenia religijnego. Jeżeli uczestnik chce skorzystać z EDK, to musi się liczyć z jej zasadami, których nie można dostosowywać do siebie, tak aby uczestnikowi było wygodniej. Polecam aby najpierw przejść EDK, a dopiero później krytykować! 10:45, 18.03.2019


EdEd

7 2

Ekstremalna Droga Krzyżowa, coś stanęło na głowie. 08:15, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IMOIMO

9 2

Ja również jestem zdania, że każdy może sobie zrobić własną Drogę Krzyżową - i nie musi być to droga przez noc i na dystansie 40, 60, 80 km, bo to zahacza już o "sportowy wyczyn" którym można pochwalić wśród znajomych i na FB.
I jeszcze ta nazwa - EKSTREMALNA ... czy teraz wszystko co jest godne zauważenia musi być ekstremalne !!!??? sport, wyprawa, hobby, wakacje, urodziny, ślub ... itd. itp.
IMO - o wiele trudniej jest zostać w domu i rzucić się w wir nudnych, żmudnych i nie spektakularnych przygotowań do Świąt, pomóc żonie, mężowi, mamie, komukolwiek ... .
a potem po robocie umęczony iść na "zwykłą" Drogę Krzyżową - czy to samemu od stacji do stacji czy wieczorem ulicami miasta na ekumeniczną ...
Tylko, że przy takim rozwiązaniu nie będzie jednego - splendoru i popularności dla LIDERÓW EDK.

11:27, 13.03.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

gość 3gość 3

0 0

Drogi IMO,
to co napisałeś popieram w 100% mam takie same spostrzeżenia. 15:01, 17.03.2019


DawidDawid

1 1

EDK to nic nadzwyczajnego. To po prostu przeżycie mojego indywidualnego spotkania z Bogiem. Właśnie przez te opisane zajęcia życia codziennego mało kto z nas ma czas usiąść i znaleźć czas tylko dla siebie. Zostaje tylko noc, kiedy nikt niczego od ciebie już nie chce i masz czas na to co Tobie jest potrzebne. Stąd nazwa Ekstremalna. Normalnie idziesz spać, a tu ubierasz się i idziesz kilkadziesiąt km-ów. To jest trudne. To jest wyzwanie! Ale jeśli wolisz siedzieć w kapcioszkach w domu w swoim wygodnym fotelu, to tez jest ok, ale nie krytykuj tych co znajdują w tym sens.
P.s. Lider nie szuka splendoru i poklasku, tylko daje świadectwo. 10:53, 18.03.2019


@Dawid@Dawid

1 0

Dokładnie Dawid. To takie polskie,normalne. Krytykować,a samemu nawet nie było się na normalnej drodze. Nikt nikogo nie zmusza. Ale po co komentujesz. Wiele osób podczas EDK dotyka czegoś, co jest nieuchwytne codziennie. I to jest ekstremum. Bo idziesz w nocy w deszczy, podczas mrozu. Nikt nikogo nie zmusza, ale warto zobaczyć ile osób na EDK wyrusza.
Tylko po co komentować w taki sposób?. 14:23, 21.03.2019


Ekstremalny krzyżowiEkstremalny krzyżowi

6 5

Panie Dawidzie, kiedy na stronie EDK pojawi się trasa do Kalwarii Pacławskiej? , bo od wciskania klawisza F5 mam już odcisk na palcu.Do Polańczyka i Komańczy już doszedłem, trasa po górach jest dla mnie za krótka, a ta do Dynowa za płaska. Błagam o Kalwarię, albo przynajmniej o Krosno - Sanok po górkach. Dziękuję za dotychczasowy trud organizacyjny i pozdrawiam. 07:40, 16.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

eh ...eh ...

4 3

"Błagam .... trasa po górach jest dla mnie za krótka, a ta do Dynowa za płaska ..." ojej !! biedactwo .... znowu chodzi o wyczyn sportowy ???
Zapisz się na Bieg Rzeźnika - trasa ultra 150 km będzie chyba odpowiednia: nie za krótka i nie za płaska. 08:52, 18.03.2019


DawidDawid

2 1

Trasa jest w opracowaniu, i będzie jeszcze dziś tj. 18.03.2019
Zapraszam do śledzenia informacji o rejonie na www.sanok.edk.org.pl 10:55, 18.03.2019


REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone