Zamknij

Gość iSanok.pl: Dawid Bach o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

16:17, 10.03.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Gościem Martyny Sokołowskiej w programie Gość iSanok.pl jest Dawid Bach organizator sanockiej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 

?

(RED)
REKLAMA

Komentarze (11)

gośćgość

8 3

Wywiad ok ale Panią prowadzącą ciężko zrozumieć, szczególnie na początku. 09:06, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gość 2gość 2

5 0

ze strony www.edk.org.pl:
Na EDK można wyruszyć samemu, lub w małej grupce. W każdym przypadku obowiązuje milczenie. EDK nie jest pielgrzymką. Nie ma zabezpieczeń. Każdy walczy sam o wytrwanie na trasie. Ryzykuje.
Zatem jaka jest różnica, że pójdziesz sam lub w swojej grupie, ale nie w ramach EDK?
Czyli tak naprawdę każdy może sobie wymyślić własną Drogę Krzyżową mniej lub bardziej ekstremalną, gdziekolwiek, tam gdzie ma pomysł i iść sam lub w grupie i nie jest mu do tego potrzebna cała "organizacja" EDK, która za nic nie bierze odpowiedzialności.
Jest wyraźnie napisane martw się sam o siebie ... ryzykujesz ...i jakoś .... słabo to brzmi.
Szczególnie, że w poprzednich edycjach na tych ostatnich pątników nikt już z "organizatorów" nie czekał - bo taka idea. OK. Ale na szczęście każdy ma wybór.
I jeszcze:
Zniechęcamy osoby, które myślą, że jakoś to będzie. Że jak nie będą miały siły, to ktoś im pomoże - aha czyli nie możesz liczyć na żadną pomoc, bo tu każdy jest skoncentrowany tylko na sobie.
Zniechęcamy ludzi zamkniętych, którzy nie szukają nowych pomysłów na siebie - no cóż bardzo otwarte podejście EDK do drugiego, innego człowieka ...
Zniechęcamy ludzi, którzy oceniają innych i uważają siebie za lepszych od nich - tylko czy czasem sami organizatorzy nie uważają siebie za lepszych tak formułując słowa ... .

Życzę wszystkim uczestnikom EDK bezpiecznego ukończenia tras!
15:48, 12.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Lika Lika

0 0

Idealnie opisane ! :-) 11:17, 17.03.2019


DawidDawid

0 0

EDK to jedna z wielu idei zaproponowana ludziom. Jej wyjątkowość polega na tym, że jest w pełni realizowana przez ludzi świeckich, czyli jako ruch oddolny. Jest to pomysł na przeżycie duchowego doświadczenia w zaproponowanych, jasno określonych warunkach. Uprzedzenie potencjalnych uczestników o warunkach nie jest zniechęcaniem, czy butą osób opracowujących trasy, lecz uczciwym i odpowiedzialnym informowaniem o wszystkich ważnych aspektach wyjścia. To jest odpowiedzialność i troska o uczestników.
Każdy ma prawo skorzystać z EDK, ale komunikat zacytowany jasno wskazuje, że EDK to nie pielgrzymka. EDK to całkowicie inny rodzaj wydarzenia religijnego. Jeżeli uczestnik chce skorzystać z EDK, to musi się liczyć z jej zasadami, których nie można dostosowywać do siebie, tak aby uczestnikowi było wygodniej. Polecam aby najpierw przejść EDK, a dopiero później krytykować! 10:45, 18.03.2019


EdEd

6 1

Ekstremalna Droga Krzyżowa, coś stanęło na głowie. 08:15, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IMOIMO

7 1

Ja również jestem zdania, że każdy może sobie zrobić własną Drogę Krzyżową - i nie musi być to droga przez noc i na dystansie 40, 60, 80 km, bo to zahacza już o "sportowy wyczyn" którym można pochwalić wśród znajomych i na FB.
I jeszcze ta nazwa - EKSTREMALNA ... czy teraz wszystko co jest godne zauważenia musi być ekstremalne !!!??? sport, wyprawa, hobby, wakacje, urodziny, ślub ... itd. itp.
IMO - o wiele trudniej jest zostać w domu i rzucić się w wir nudnych, żmudnych i nie spektakularnych przygotowań do Świąt, pomóc żonie, mężowi, mamie, komukolwiek ... .
a potem po robocie umęczony iść na "zwykłą" Drogę Krzyżową - czy to samemu od stacji do stacji czy wieczorem ulicami miasta na ekumeniczną ...
Tylko, że przy takim rozwiązaniu nie będzie jednego - splendoru i popularności dla LIDERÓW EDK.

11:27, 13.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

gość 3gość 3

0 0

Drogi IMO,
to co napisałeś popieram w 100% mam takie same spostrzeżenia. 15:01, 17.03.2019


DawidDawid

0 0

EDK to nic nadzwyczajnego. To po prostu przeżycie mojego indywidualnego spotkania z Bogiem. Właśnie przez te opisane zajęcia życia codziennego mało kto z nas ma czas usiąść i znaleźć czas tylko dla siebie. Zostaje tylko noc, kiedy nikt niczego od ciebie już nie chce i masz czas na to co Tobie jest potrzebne. Stąd nazwa Ekstremalna. Normalnie idziesz spać, a tu ubierasz się i idziesz kilkadziesiąt km-ów. To jest trudne. To jest wyzwanie! Ale jeśli wolisz siedzieć w kapcioszkach w domu w swoim wygodnym fotelu, to tez jest ok, ale nie krytykuj tych co znajdują w tym sens.
P.s. Lider nie szuka splendoru i poklasku, tylko daje świadectwo. 10:53, 18.03.2019


Ekstremalny krzyżowiEkstremalny krzyżowi

4 3

Panie Dawidzie, kiedy na stronie EDK pojawi się trasa do Kalwarii Pacławskiej? , bo od wciskania klawisza F5 mam już odcisk na palcu.Do Polańczyka i Komańczy już doszedłem, trasa po górach jest dla mnie za krótka, a ta do Dynowa za płaska. Błagam o Kalwarię, albo przynajmniej o Krosno - Sanok po górkach. Dziękuję za dotychczasowy trud organizacyjny i pozdrawiam. 07:40, 16.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

eh ...eh ...

2 2

"Błagam .... trasa po górach jest dla mnie za krótka, a ta do Dynowa za płaska ..." ojej !! biedactwo .... znowu chodzi o wyczyn sportowy ???
Zapisz się na Bieg Rzeźnika - trasa ultra 150 km będzie chyba odpowiednia: nie za krótka i nie za płaska. 08:52, 18.03.2019


DawidDawid

1 1

Trasa jest w opracowaniu, i będzie jeszcze dziś tj. 18.03.2019
Zapraszam do śledzenia informacji o rejonie na www.sanok.edk.org.pl 10:55, 18.03.2019


REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone