Zamknij

Konferencja Prasowa w Urzędzie Miasta

16:59, 11.03.2019 | A.O
REKLAMA
Skomentuj

Zwołana 11 marca w Sali Herbowej UM w Sanoku  konferencja prasowa była poświęcona dwóm  kluczowym tematom: pozyskaniu środków zewnętrznych dla budżetu w wysokości blisko 5 mln zł oraz zmianom organizacyjnym w Urzędzie Miasta. W spotkaniu uczestniczyli : Pan Burmistrz- Tomasz Matuszewski, zastępca burmistrza- Paweł Chydzik i wiceburmistrz Sanoka -Grzegorz Kornecki. 

 

 

,,Rola Sanoka jest na prawdę bardzo ważna dla tych instytucji dlatego chciałbym uspokoić zarówno mieszkańców, jak i tych którzy nieraz nieprzychylnie patrzyli na nasze działania, że te środki będą dla Sanoka, wierzymy w to, że będą jeszcze w większej ilości spływać niż za poprzedniej władzy bo taka jest nasza rola i chcemy się do tego dobrze przygotować'' – Mówi Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

4.824.000 zł zł otrzymała Gmina Miasta Sanoka ze środków z tzw. rezerwy budżetowej, przeznaczonej na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi. Promesy z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego otrzymało 17 Jednostek Terytorium Samorządowego, na kwotę ponad 20,5 mln. Sanok otrzymał podziękowania za właściwie przygotowane i aplikowane wnioski. Najważniejsze zadania, które otrzymały dofinansowanie to „Zabezpieczenie osuwiska poniżej Rynku nad ul. Podgórze i Schodami Franciszkańskimi” oraz „Zabezpieczenie obrywu skalnego na południowej stromej skarpie wysokiej terasy Sanu”. Ponadto zostanie przygotowana dokumentacja projektowa, potrzebna do przystąpienia do zabezpieczenia osuwisk na północnym i południowym stoku Góry Parkowej oraz na skarpie miejskiej  poniżej pl. św. Jana.

Burmistrz przekazał też informację, że w związku z prośbami  mieszkańców, w najbliższym czasie planowana jest zmiana godzin urzędu miasta.

,,W poniedziałek będziemy pracować do 17.00 tak, aby mieszkańcy, a  szczególnie ci, którzy pracują, mogli załatwić swoje sprawy w urzędzie. W piątek praca zostanie skrócona do godziny 14.00'' – zapowiedział.

(A.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

OrtOrt

0 0

Hydzik pisze się przez H. 09:24, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone