Zamknij

Burmistrz obiecuje: koniec z dyskryminacją niepełnosprawnych!

14:50, 12.03.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku toaleta w budynku urzędu miasta zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich lub chodzikach nie mogą skorzystać z toalety w budynku Urzędu Miasta w Sanoku, bo wjazd uniemożliwia wysoki na kilka centymetrów stopień. Kabiny są za wąskie i nie ma w nich poręczy. Dla osób na wózkach inwalidzkich wjechanie do wąskiego pomieszczenia jest praktycznie niemożliwe.

W sprawie od kilku lat interweniują zarówno mieszkańcy jak i miejscy radni, ale dotąd nieskutecznie. Podczas ostatniej konferencji w sanockim magistracie burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski zapewnił, że jeszcze w tym roku sytuacja się zmieni. - Zabezpieczyliśmy środki w budżecie miasta na ten cel, jeszcze w tym roku toaleta zostanie przebudowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - zapewnił burmistrz.

Toalety dla niepełnosprawnych powinny znajdować się we wszystkich placówkach użyteczności publicznej. Być standardem w szkołach, urzędach, na uczelniach, dworcach, lotniskach, w restauracjach, czy w obiektach handlowych. Tak stanowi rozporządzenie Ministra Infrastruktury.

 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

kasza w sprayukasza w sprayu

1 0

Jajogłowy niech już nic nie obiecuje tylko zacznie coś robić. Żeście sobie wybrali włodarza drodzy sanoczanie xD normalnie karuzela śmiechu :D 07:24, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone