Zamknij

7 hektarów oczyścili w kilka godzin - wielka akcja w Lesku

15:44, 25.03.2019 | A.O
REKLAMA
Skomentuj

W ubiegłą sobotę 23 marca na terenach wzgórza Baszta i przy linii brzegowej Sanu w Lesku odbyła się społeczna akcja odkrzaczania i porządkowania dawnych terenów rekreacyjnych. Jak dobrze pójdzie, wkrótce w tym miejscu stanie taras widokowy i inne atrakcje.

Przez kilka godzin ponad stuosobowa grupa pracowała w pocie czoła, by przywrócić życie w zapomniane przez lata trasy pieszo-rowerowe. W działaniach udział wzięły całe rodziny, okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz uczniowie z leskich szkół. Dzięki dobrej organizacji pracy udało się oczyścić około 7 hektarów terenu. - Jestem zaskoczony, że nasz apel spotkał się z tak dużym odzewem. Wszystkim którzy poświęcili swój prywatny czas na porządkowanie wzgórza bardzo dziękuję - mówi burmistrz Leska Adam Snarski.

Dzięki sobotniej akcji mieszkańcy i turyści znowu mogą podziwiać piękne widoki doliny Sanu. na tym jednak nie koniec. - Chciałbym stworzyć w tym miejscu platformy widokowe, plażę miejską i tor saneczkowy. W tej chwili pracujemy nad pozyskaniem funduszy na ten cel. Wspólnie z miastem partnerskim Snina na Słowacji przygotowujemy projekt transgraniczny. Jeśli wszystko dobrze pójdzie już w przyszłym roku mieszkańcy i turyści będą mogli spędzać swój wolny czas w nowych, przyjaznych okolicznościach przyrody - mówi burmistrz Leska Adam Snarski.

Przypomnijmy, że leska Baszta była niegdyś miejscem bardzo często odwiedzanym przez mieszkańców i turystów, rozpościerała się stąd piękna panorama na miasto i Bieszczady. Z czasem wzgórze zarosło tarniną i stało się siedliskiem dzików, które ostatnio zaatakowały pobliskie domostwa.

 

 

 

(A.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Można?Można?

1 0

Można! 23:29, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone