Zamknij
REKLAMA

BIESZCZADY: Tłoczno, ale bezpiecznie

08:09, 23.04.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

Pogoda dopisała, w Bieszczadach zaroiło się od turystów, ale jak informują ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR, ostatnich kilka dni było w Bieszczadach wyjątkowo spokojnie. 

Od piątku przez cztery dni w Bieszczady odwiedziło tysiące turystów z całej Polski. - W piątek odbyły się drogi krzyżowe, które w tym roku przebiegły wyjątkowo spokojnie. Podobnie było w kolejnych dniach. Nie odnotowaliśmy poważnych interwencji - usłyszeliśmy od ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR. 

W Bieszczadach praktycznie brak zagrożenia lawinowego - czytamy na stronie bieszczadzkiej Grupy GOPR. Należy zachować uwagę na bardzo stromych stokach o wystawach północnych i północno-wscodnich, w miejscach gdzie śnieg został nagromadzony przez wcześniej wiejące wiatry.

Szczególną ostrożność trzeba zachować w masywie Wielkiej Rawki, prosimy nie wchodzić na zalegający śnieg nad przełamaniem terenu od strony północno-wschodniej - apelują goprowcy. Na zboczach północnych zróżnicowana grubość pokrywy, narastająca wraz ze wzrostem wysokości jest częściowo stabilizowana przez wystającą roślinność i kształtuje się od wysokości około 1050 m n.p.m. na poziomie od 10 do 70 cm. 

Informacja o szlakach znajduje się na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego https://www.bdpn.pl/

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone