Zamknij
REKLAMA

Reaktywacja "Nocy Komputerów" w Sanoku

09:15, 26.04.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Nie lada gratka dla miłośników komputerów i gier komputerowych. W dniach 17-21 maja w Sanoku odbędzie się druga edycja "Nocy Komputerów".  Podczas wydarzenia, które odbędzie się w Klubie Górnika, będzie można zobaczyć pierwsze komputery, wziąć udział w olimpiadzie na padzie oraz konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. 

Jej głównym organizatorem jest Lesław Leśniak - właściciel firmy komputerowej (zawodowo związany z branżą IT – prywatnie kolekcjoner zabytkowego sprzętu komputerowego), natomiast współorganizatorami są: Urząd Miasta Sanoka, Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Sanocka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku.

Ideą projektu jest prezentacja zabytkowego sprzętu informatycznego oraz przypomnienie początków rewolucji informatycznej - zarówno w Polsce, jak i na świecie. Uczestnicy imprezy będą mogli usiąść przy zabytkowych komputerach i konsolach, spróbować swoich sił w klasycznych grach oraz wziąć udział w imprezach towarzyszących. Przewidujemy liczne konkursy z nagrodami a na finał koncert „Elektro Sabat” w wykonaniu Łukasza Sabata. 

W ramach imprezy, odbędzie się również jubileuszowa "X Olimpiada na Padzie" w grze "FIFA '19". Organizując „Noc Komputerów” - chcemy ocalić od zapomnienia stare maszyny, opowiedzieć o ich możliwościach , a przy okazji i powspominać tamte pionierskie czasy. Być może uda się pokazać jak rodziła się, ewoluowała i wchodziła do naszych domów cyfrowa rozrywka. Jak szybko zmieniał się rynek IT.

O gigantach rynku informatycznego tamtych lat nikt już nie pamięta, zastąpiła ich chińska tania, masowa produkcja. Stare gry miały niezapomniany urok i „grywalność” (o czym będzie można przekona się osobiście) – ich twórcy musieli naprawdę wiele się napracować aby wycisnąć maksimum z dostępnego sprzętu. Opowiemy również i o tym… Ostatnie dwa dni „Nocy Komputerów”, rezerwujemy dla zorganizowanych grup szkolnych.

Impreza nie ma charakteru komercyjnego - wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

info organizatora 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone