Zamknij

NIEDZIELA: Pierwsza Galicyjska Graciarnia w skansenie

19:06, 18.05.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

W najbliższą niedzielę na Rynku Galicyjskim w sanockim skansenie odbędzie się pierwsza w tym roku Galicyjska Graciarnia. Początek o godzinie 8. Zapraszamy wszystkich miłośników staroci z duszą. 

Galicyjska Graciarnia to cykliczna impreza dla amatorów staroci organizowana w każdą trzecią niedzielę miesiąca w sanockim skansenie. To wydarzenie dla wszystkich - zbieraczy, kolekcjonerów i amatorów starych, oryginalnych i niepowtarzalnych przedmiotów z duszą. Ściąga miłośników staroci nie tylko z Sanoka i okolic, ale i z całego Podkarpacia, a nawet odległych zakątków Polski.

Wśród wystawców są tacy, którzy przyjeżdżają zaprezentować swoją kolekcję i pochwalić się często gromadzonymi przez dziesięciolecia zbiorami. Inni wystawcy nastawiają się na handel. I tak kasetę magnetofonową z ulubioną muzyką lub ciekawą książkę można na niektórych stoiskach kupić już od złotówki. Za płyty winylowe, drobne figurki czy biżuterię trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu złotych. Zakup porcelanowej zastawy, rzeźbionych zegarów czy zabytkowych mebli to już wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Przy okazji można zwiedzić Rynek Galicyjski, który stanowi syntezę dawnych miasteczek, charakterystycznych dla południowo-wschodniej Polski. Odtworzone budynki pochodzą z 14 miejscowości Podkarpacia. Są tam m.in. karczma, poczta, urząd gminy, apteka, sklep oraz zakłady: stolarski, fryzjerski, krawiecki, szewski, zegarmistrzowski i fotograficzny. Zostały wyposażone w meble, sprzęty i urządzenia dające zwiedzającym pełny obraz życia, pracy oraz wypoczynku mieszkańców galicyjskiego miasteczka.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone