Zamknij

Spotkanie z dziennikarką i pisarką Renatą Kijowską

17:19, 23.05.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarką i pisarką Renatą Kijowską, które odbędzie się 31 maja o godzinie 18:00.

Jej debiut literacki to książka dla dzieci pod tytułem „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry”. Za tę pozycje autorka otrzymała nagrodę: Książka Górska Roku 2018 w kategorii Górska fikcja i poezja. Renata Kijowska podkreśla, że do pisania książek dla dzieci skłoniło ją bycie mamą. Jak sama mówi: „Moich synów szybko znudziły zwykłe książki. Chcieli prawdziwych historii z pazurem! Wypytywali o moją pracę – tym chętniej, że akurat przygotowywałam reportaże o zwyczajach niedźwiedzi. […] Losy bohaterów książki oparłam więc na autentycznych wydarzeniach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych.”

W najbliższym czasie do sprzedaży trafi „Foka Hela. Historie na fali” opowieści o życiu morskich zwierząt. Książka porusza kwestię ratowania populacji fok, a także uświadamia dzieciom, jak dużym problemem jest zanieczyszczenie Bałtyku, czy kłusownictwo.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Autorzy bestsellerów w Bibliotece i Księgarni Autorska”, a poprowadzi je Pani dr Jolanta  Mazur-Fedak.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone