Zamknij

II-edycja Dni Otwartych dla przyszłych adeptów Bieszczadzkiego Oddziału SG

11:38, 27.05.2019 | A.O
REKLAMA
Skomentuj

24 maja br.  w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej miała miejsce II -edycja „ Dnia Otwartego” zadedykowanego osobom zainteresowanym wstąpieniem w szeregi formacji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 młodych osób z Podkarpacia.

Pierwsza część spotkania odbyła się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG przy ul. Mickiewicza 34 w Przemyślu.

Punktem wprowadzającym było spotkanie z przedstawicielami Wydziału Kadr i Szkolenia, którzy m.in. omówili strukturę Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, wymagania stawiane kandydatom do służby, procedurę naboru, a także zakres ćwiczeń wymaganych w zw. z testem sprawności fizycznej.

Druga część wydarzenia miała miejsce w Placówce Straży Granicznej w Medyce, gdzie pełniący tam służbę funkcjonariusze przybliżyli jak w praktyce wygląda ich służba graniczna. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się zaprezentowany tam sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w takcie czynności służbowych.

W podsumowaniu spotkania młodzi ludzie stwierdzili, iż taka forma osobistego doświadczenia i poznania procedur bezpośrednio na granicy, pozwoli im podjąć właściwą i świadomą decyzję dotycząca aplikowania do formacji.Ze swojej strony organizatorzy „Dnia Otwartego” zapewniają już dziś o kolejnej edycji, najpewniej w przyszłym roku. Termin kolejnego spotkania będzie poprzedzony informacją na stronie internetowej Bieszczadzkiego Oddziału SG. 

(A.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone