Zamknij

Spotkanie ze Świetlickim i Czubajem, koncert zespołu ZGNIŁOŚĆ

08:00, 26.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Już w ten piątek, 28 czerwca o godzinie 18.00  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem. Nieco później o 21.00, w Pani K zagra septet Zgniłość - nowy zespół Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka.

Tematem podwójnego spotkania autorskiego będą nowe książki autorów: książka poetycka „Ale o co ci chodzi?” – Marcina Świetlickiego oraz powieść „Około północy” – Mariusza Czubaja.

Marcin Świetlicki zalicza się do grona najwybitniejszych poetów współczesnych.
Autor wielu tomików poezji, ale i powieści kryminalnych. Laureat licznych nagród literackich,
między innymi im. Kościelskich, Georga Trakla, Paszportu Polityki (poeta odmówił przyjęcia nagrody), kilkakrotnie nominowany do nagrody Nike. Obok literatury zajmuje się muzyką, jest założycielem i liderem zespołu Świetliki, występuje również z formacją Zgniłość.

Mariusz Czubaj antropolog kultury, profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu teorii kultury oraz dziennikarstwa specjalistycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Twórca powieści kryminalnych, takich jak: „Kołysanka dla mordercy”, „Dziewczynka z zapalniczką”. Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej – za książki „21:37” w 2009 roku
i „R.I.P.” w 2017 r. Ponadto występuje z zespołem muzycznym Zgniłość.


Spotkanie autorskie: Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj
Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku
godz: 18:00
wstęp: bezpłatny

Koncert septetu Zgniłość
Klub Pani K
godz: 21:00
bilety: 20zł przedsprzedaż, 25zł w dniu koncertuZgniłość to nowy zespół krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki). Do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra. Od ponad roku skład zasila również pisarz, karateka, dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Mariusz Czubaj na saksofonie altowym. Zgniłość wykluła się z zespołu Jazztliki grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików. Obecną muzyczną trajektorię Zgniłości można by określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Skład śmiało nawiązuje do najlepszych pomorskich i krakowskich tradycji muzycznych. W maju 2017r. ukazał się dwupłytowy audiobook Marcina Świetlickiego pt. "Drobna zmiana" (Wydawnictwo a5), za którego oprawę muzyczną odpowiada Zgniłość. "Drobna zmiana" to pierwsza na świecie książka do słuchania, zarejestrowana na żywo z udziałem improwizującego zespołu i publiczności. Teraz Zgniłość wyrusza w Polskę z trasą promująca drugą płytę zespołu pt. "Siedmiościan". Krążek zawiera, obok autorskich kompozycji, szereg zaskakujących muzycznych reinterpretacji (m.in. "Mmmorderstwo" czy "Przysiadalność"). W nagraniach gościnnie wzięli udział legendarny trębacz Antoni Ziut Gralak oraz znana aktorka i germanistka Julia Kamińska. Płytę promują single "Hotel Savoy" i "To ten sam wiatr”. Płyta Siedmiościan uzyskała notę TopNote magazynu JazzPRESS oraz została jedną z pięciu płyt roku 2017 wg magazynu Playboy.

Skład zespołu:
Marcin Świetlicki - wrzaski
Mariusz Czubaj - wizgi
Michał Wandzilak - parapety
Michał Jan Ciesielski - saksofony
Maciej Sadowski - kontrabas preparowany
Dawid Lipka - trąbki
Tomasz Koper - batterie, perkusjonalia

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone