Zamknij

Aktualna sytuacja w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku

15:26, 14.08.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Baseny od strony kanalizacji sanitarnej zostały odcięte skutecznie za pomocą zainstalowania zaworów zwrotnych. Obiekt jest bezpieczny. 

- MOSiR we współpracy z SPGK realizują działania mające na celu zabezpieczenie obiektu. Baseny od strony kolektora kanalizacji sanitarnej zostały zabezpieczone zaworami zwrotnymi, zamontowanymi w studniach na kanalizacji sanitarnej. Paradoksalnie opady deszczu, z jakimi mamy do czynienia od dwóch dni, pozwalają na wyciągniecie pewnych wniosków, popartych obserwacjami, a dotyczących przyczyn zaistniałej sytuacji. Obserwowanie kanalizacji sanitarnej przy budynku pozwoliło stwierdzić, że przyczyny podnoszenia się poziomu wód w kanalizacji nie wynikają jedynie z przepływu zwrotnego z kanalizacji sanitarnej. Po zainstalowaniu zaworów zwrotnych stwierdzono, że na studniach kanalizacyjnych, zlokalizowanych pomiędzy zaworami a budynkiem, następuje dopływ wód opadowych przez nieszczelności. Spiętrzenie tych wód w studni spowodowało wypływ wody opadowej do pomieszczeń podbasenia przez kratki ściekowe, które zostały wcześniej zabezpieczone, ponieważ przygotowaliśmy się na wypadek gwałtownych opadów. Ze względu na brak możliwości odpływu ich do sieci sanitarnej, w związku z wysokim poziomem wód w kolektorze, odpompowywane są ze studni na zewnątrz – to się dzieje obecnie – mówi Piotr Bochnia, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora UM, członek komisji, badającej przyczyny podtopienia CRiS.

Piotr Bochnia

- SPGK na bieżąco monitoruje funkcjonowanie sieci kanalizacyjnej. Podnoszący się poziom wody w kolektorze sanitarnym powodowany jest przeciekami wody deszczowej, która z całą pewnością nie pochodzi z kanalizacji sanitarnej. Przybór wody deszczowej w sieci sanitarnej wskazywać może na nieprawidłowości bądź wręcz niezgodne z prawem odprowadzanie wody deszczowej do kolektora sanitarnego. Podjęliśmy działania związane z przeprowadzeniem szczegółowej analizy dopływów tych wód do kolektora. Po zidentyfikowaniu źródeł obcych wód w kanalizacji sanitarnej podjęte zostaną stosowne do sytuacji czynności techniczne i prawne – zapowiada Marek Karaś, prezes SPGK.

Marek Karaś

UM Sanok – materiały prasowe

 

REKLAMA
(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Nic dodać czy ująćNic dodać czy ująć

1 0

Wiedza, pewność, kompetencja. 19:34, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoziekJoziek

0 0

Ciekawe jaka firma robiła kanalizację w Sanoku czy nie spgk ? bo za komuny nie było żadnych przetargów a sieć kanalizacyjna już ma parę lat tak samo jak przy każdej ulewie zalewane jest skrzyżowanie z ul Jana Pawła II 16:34, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoniaGonia

1 0

Poprostu obciach. 17:58, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ManiekManiek

0 0

Jak od 20 lat mieniło i nic się nie zmieniło. Zostaje Lesko, Brzozów, Ustrzyki, Krosno.
W Krośnie w tamtym roku otworzyli największy kompleks otwartych basenów na Podkarpaciu z podgrzewaną wodą! Przynajmniej wiadomo że poza Sanokiem COŚ jest i można się pozytywnie zaskoczyć. Warto się wybrać jak jest pogoda. 01:13, 17.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone