Zamknij

Jedno serduszko - dwie wady

09:53, 16.08.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Karolek właśnie skończył 5 lat z pozoru zdrowo wyglądający chłopczyk cierpi po krótkim wysiłku. Karol ma wadę serduszka przetokę wieńcową naczyń krwionośnych i wadę rozwojowa aorty odejście lewej tętnicy kręgowej od łuku aorty w czterech miejscach.

 

Karolek chciałby się bawić jak inne dzieci szaleć, skakać i chodzić na długie spacery, a zimą ulepić bałwanka. W obecnym stanie zdrowia jest to niemożliwe, synek bardzo szybko się męczy a przy tym bardzo sinieje na buzi. Zimą bardzo mało wychodzi z domu ponieważ chłodne powietrze powoduje kurczenie się naczyń krwionośnych przy tym temperatura ciała spada do 33,7 stopni Celsjusza. Przy tak silnym osłabieniu dziecko bardzo się poci przez co często choruje na zapalenie płuc. Podczas wysiłku tętno wynosi około 170 uderzeń na minutę. Tak wysokie tętno jest zagrożeniem pracy serca u dziecka.

Boimy się o każdy dzień, każdą noc by serduszko nie przestało bić.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2175976559369895&id=100008727158519&ref=bookmarks (film z Karolkiem)

Z całego serca prosimy o pomoc w leczeniu Naszego Karolka. 

Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z leczeniem dziecka, wyjazdem i długotrwałym pobytem w Klinice oraz na pokrycie wizyt lekarskich.

Karolek potrzebuje kardiomonitora, który umożliwi nam sprawdzenie pomiaru hemodynamicznego podczas snu. 

29 lipca br. wykryto w sercu naczynie przy pniu płucnym, które powoduje duszności przy wysiłku i bezdech podczas snu. Staramy się by dziecko było bezpieczne kardiomonitor ma wbudowany czujnik alarmu i uruchamia się w sytuacji zagrożenia pracy serca. 

Koszt zakupu tego urządzenia 15 000zł. 

Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w pokryciu kosztów związanych z leczeniem dziecka. Każda wpłata ma dla nas ogromne znaczenie dzięki Państwa pomocy możemy być przy dziecku i towarzyszyć mu w tej trudnej drodze do zdrowia bardzo potrzebujemy Waszej pomocy.

 

Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę pozdrawiamy rodzice Karolka.  LINK DO WPŁAT - KLIKNIJ 

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone