Zamknij

Od Papieskiej Barki na Bobolówkę

09:27, 22.08.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

TREPCZA – STRACHOCINA. 15 sierpnia br. blaskach zachodzącego słońca przy wspólnym śpiewem „Barki” rozpoczął się  II RAJD NIEPODLEGŁOŚCI z biało-czerwoną.

Na jego starcie tym razem stanęło niespełna 10 załóg, stąd mógłby nazywać się MINI. Pierwsza edycja Rajdu miała miejsce 11 Listopada w 100-lecie odzyskania Niepodległości  i wiodła ulicami królewskiego miasta Sanoka. Jednym z warunków uczestnictwa jest posiadanie przez uczestników flagi narodowej powiewającej nad samochodem. Tym razem trasa była nieco dłuższa. Jej celem stało się sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Od kilkunastu lat obok świętych Biskupów Męczenników Wojciecha i Stanisława jest on Patronem Polski. W Roku 100-lecia Niepodległości ma szczególne zadania czuwania nad naszą Ojczyzną i Polakami w kraju oraz w tak licznych krajach Europy i świata. Wakacyjna dekoracja placu przy kościele w Trepczy – powiewające liczne flagi krajów Europy i świata najlepiej obrazują rzeczywiste rozmiary tego współczesnego zjawiska. 

              W II Rajdzie wśród jego uczestników nie zabrało dzieci, dla których przejazd stał się szczególną atrakcją. Widok przejeżdżających samochodów udekorowanych narodowymi barwami wzbudzał  uśmiech i sympatię mieszkańców miejscowości przez które, wiodła jego trasa. Gest przyjaźnie podniesionej ręki jest najlepszym tego komentarzem. Następny rajd planowany jest 11 Listopada na jaćmierski rynek pod piękny pomnik ku czci rodaków poległych podczas wojen 1914-1920 i 1939-1945.Szczegółowa informacja pojawi się w bliskości wydarzenia.                                           

 

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone