Zamknij

Co dalej ze szpitalem w Sanoku? Powiat proponuje trzy warianty

11:28, 17.01.2020 | K.S
REKLAMA
Skomentuj
wikipedia

Starostwo Powiatowe w Sanoku opublikowało komunikat, w którym przedstawia trzy warianty, które miałyby wpłynąć na poprawę aktualnej sytuacji finansowej szpitala.  

W związku z trudną kondycją finansową szpitali w Sanoku, Lesku i Ustrzykach Dolnych oraz brakiem kadry medycznej, starostowie trzech powiatów rozważają różne propozycje działania, które przyczynią się do poprawy sytuacji placówek leczniczych.

Najkorzystniejszym wariantem dla naszego regionu jest przejęcie szpitali powiatowych przez samorząd województwa podkarpackiego. W piątek, 10 stycznia, problem został omówiony w czasie posiedzenia komisji zdrowia Sejmiku Województwa Podkarpackiego i pozytywnie zaopiniowany.

Drugą możliwością, nad którą nieustannie pracujemy, jest realizacja programu naprawczego SP ZOZ w Sanoku i zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w Banku Gospodarstwa Krajowego na preferencyjnych warunkach. Niezbędne jest w tym przypadku poręczenie kwoty 23 mln złotych, stąd też prowadzimy rozmowy z burmistrzem i radnymi miasta Sanoka.

Trzecim rozwiązaniem, który także bierzemy pod uwagę, jest powołanie Związku Powiatów Bieszczadzkich. Jego głównym założeniem jest utworzenie jednego szpitala, w skład którego weszłyby placówki z Sanoka, Leska i Ustrzyk Dolnych.

Który z wariantów zostanie ostatecznie wprowadzony w życie, trudno na ten moment jeszcze powiedzieć. Analizujemy dokładnie wszystkie dokumenty oraz prowadzimy liczne konsultacje. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie zdrowotnym pacjentów, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby szpitale mogły prężniej funkcjonować i spełniać oczekiwania chorych.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

JoziekJoziek

1 0

Przyjmujcie więcej pijakow na sor 12:33, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadekTadek

0 0

??? 10:42, 18.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadekTadek

2 1

Za dramat finansowy odpowiedzialność ponosi Rada powiatu !!! Po co było wyłączać ze struktur -szpitala ratownictwo medyczne z którego zostały niemałe pieniądze. 10:49, 18.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone