Zamknij

Środki ostrożności podczas korzystania z komunikacji publicznej. Komunikat Sanepidu

09:05, 13.08.2020 | MF
Skomentuj Zdjęcie poglądowe pixabay.com
REKLAMA

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w trakcie korzystania ze środków komunikacji zbiorowej. Jeżeli musimy się przemieszczać za ich pośrednictwem, należy bezwzględnie stosować się do zaostrzonych procedur oraz poleceń obsługi.

„Podstawowe zasady bezpieczeństwa to: odpowiedni odstęp od współpasażera, maseczka lub przyłbica zasłaniająca nos i usta, dezynfekcja rąk po wyjściu z autobusu. Wszyscy, którzy lekceważą obowiązek noszenia maseczek w środkach komunikacji, muszą się liczyć z konsekwencjami. Za brak maseczki grozi mandat nawet 500 zł, możliwa jest także grzywna nakładana przez PPIS w wysokości od 5 do 30 tys. złotych. Osoby podejrzewające u siebie COVID-19, będące w kwarantannie pod żadnym pozorem nie mogą korzystać z transportu publicznego. Pandemia koronawirusa wciąż stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia”. W najbliższych dniach sanepid zapowiada także kontrole w punktach handlowych.

Marta Żaczek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku.

Źródło: Oficjalna strona Miasta Sanok

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JoziekJoziek

0 0

Z komunikacji publicznej ludzie nie korzystają ponieważ nie można kupić biletów kierowcy nie sprzedają a nie wszystkie autobusy mają biletomaty kioski ruchu też zostały zlikwidowane 19:16, 13.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz