Zamknij

Co wybrać: ocieplenie dachu za pomocą pianki, czy wełny mineralnej?

09:16, 17.05.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj

W obecnych czasach mamy naprawdę bardzo duży wybór rozmaitych materiałów do wykonywania ocieplenia dachu. Niemniej jednak, jak na razie prym wiedzie wełna mineralna. Jednakże, czy faktycznie jest ona tak dobra? Może lepiej jest wybrać piankę poliuretanową, która jest technologią stosunkowo nową? Właśnie nad tym pytaniem zastanawiamy się w tym artykule i dokładnie przedstawiamy Ci zalety oraz wady tych rozwiązań.

Współczynnik przenikania ciepła

W zasadzie to on tutaj odgrywa największą rolę, bowiem według przepisów nie powinien być on większy niż x=0,20 W(m2). Jeśli chodzi o wełną mineralną, to tutaj najlepszy współczynnik wynosi około x=0,030 W(m2) i tutaj grubość izolacji to około 15 cm wełny. Oczywiście o jak najbardziej wystarczające, niemniej jednak zdecydowanie zalecamy, aby wykonywać ocieplenie dachu jeszcze lepiej, niż to zakładają przepisy budowlane. Najlepiej, żeby warstwa wełny miała nawet w granicach 40 cm. 

W przypadku pianki poliuretanowej sprawa wygląda następująco i współczynnik przenikania ciepła w przypadku pianki zamkniętokomórkowej wynosi x=0,021 W(m2) oreaz otwartokomórkowa x= 0,036 W (m2). 

Jaki ciężar? 

Warto wiedzieć, że ciężar ocieplenia jak najbardziej ma znaczenie i warto jest się nim zainteresować. Im lżejsza izolacja będzie, tym lepiej i należy na to zwracać swoją uwagę. I w tym wypadku waga pianki to około 8-10 kg w zależności od rodzaju, a z kolei 1 m3 wełny od 10-60 kg, czyli znacznie więcej. 

Koszty

Nie da się ukryć, że niższe koszty, to zaleta przemawiająca za wełna mineralną. Niemniej jednak , pianka jest lżejsza, oferuje lepszy współczynnik przenikania ciepła, jak również niwelujemy tutaj ryzyko powstawania mostków cieplnych. 

Oczywiście, ostateczna decyzja należy do Ciebie, bowiem niewątpliwie jest ona poważna i warto się nad nią bliżej zastanowić. W razie jakichkolwiek pytań, można zwrócić się do profesjonalnej firmy http://www.cels.pl/ocieplanie-piana/, która wykonuje ocieplenia pianką poliuretanową i z pewnością odpowie na każde Twoje pytanie. 

Doradzamy jednak, abyś kierował się przede wszystkim większymi możliwościami, które oferuje ocieplenie pianką. Jest to innowacyjna metoda, która zyskuje coraz większą popularność i przede wszystkim jej aplikacja jest bardzo prosta. Dzięki czemu nie będziesz musiał tracić zbyt wiele czasu na odpowiednie docieplenie dachu, bowiem wystarczy Ci tylko doświadczona ekipa.

(.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone