Zamknij

Juniorzy Młodsi z Zagórza wygrywają z LKS-em Skołyszyn [VIDEO]

12:17, 10.10.2021 Kamil Mielnikiewicz Aktualizacja: 14:39, 10.10.2021
Skomentuj Fot. Archiwum MKS Osława Zagórz | Facebook Fot. Archiwum MKS Osława Zagórz | Facebook

Juniorzy Młodsi MKS-u Osławy Zagórz wpisali na swoje konto czwarty w tym sezonie komplet punktów. Zespół prowadzony przez Jakuba Czurę ograł w Skołyszynie miejscowy klub 2:1. Bramki dla przyjezdnych zdobywali odpowiednio Jakub Bańczak i Jakub Gocek.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla przyjezdnych. Zawodnicy z Zagórza już w pierwszej minucie musieli odrabiać straty, po tym jak z około szesnastego metra celny strzał na bramkę oddał Adam Idzik. W tej sytuacji bramkarz Jakub Kania był bezradny. Dalsza część spotkania to znaczna przewaga juniorów LKS-u Skołyszyn, którzy bardzo często atakowali bramkę podopiecznych trenera Jakuba Czury. Jednak golkiper oraz defensywa mieli się na baczności. W drugiej połowie wynik wyrównujący mógł dać swojej drużynie Jakub Bańczak, ale piłkę skutecznie wybił Michał Furmanek. Ten sam zawodnik na sześć minut przed końcowym gwizdkiem przejął piłkę od Miłosza Koczery, minął obronę gospodarzy i strzałem na dalszy słupek zapisał się na liście strzelców. Końcówka starcia to ataki zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Ostatecznie skuteczniejsi okazali się Zagórzanie, którzy w 90. minucie zdobyli drugą bramkę. Futbolówkę za linię bramkową posłał Jakub Gocek. Należy przyznać, że było to trafienie kwalifikujące się do tych najlepszych w sezonie.

Dla juniorów młodszych MKS-u Osławy Zagórz była to czwarta wygrana w tym sezonie. Aktualnie plasują się oni na szóstej pozycji, ze stratą sześciu punktów do liderującego SPEC Stal Łańcut. To właśnie z najsilniejszą drużyną rozgrywek IV ligi podkarpackiej, drużyna Jakuba Czury zmierzy się w przedostatnim starciu rundy jesiennej.

JUNIORZY MŁODSI

LKS Skołyszyn - MKS Osława Zagórz 1:2 (1:0)

1:0 Adam Idzik 1'

1:1 Jakub Bańczak 84'

1:2 Jakub Gocek 90'

MKS Osława Zagórz: Jakub Kania, Norbert Olejarz, Dawid Niemczyk, Dawid Kościółek, Patryk Sech, Gabriel Felenczak, Rafał Strzałka (46' Bartosz Gocek), Kacper Pleśniak (52' Jakub Bańczak), Sebastian Cęgiel (60' Marcel Wojtuszewski) Miłosz Koczera i Jakub Gocek.