Zamknij

Sanovia Lesko wygrywa i umacnia się na pozycji wicelidera rozgrywek

21:34, 17.10.2021 Kamil Mielnikiewicz Aktualizacja: 22:24, 17.10.2021
Skomentuj Fot. Geokart Sanovia Lesko | Facebook Fot. Geokart Sanovia Lesko | Facebook

Ósme zwycięstwo w tym sezonie zapisali na swoje konto piłkarze Geokartu Sanovii Lesko, którzy pokonali na własnym terenie Brzozovię Brzozów 2:1. Futbolówkę za linię bramkową posyłali odpowiednio Sebastian Staszkiewicz i Mateusz Wąchocki.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy w pierwszych kilkunastu minutach popełniali wiele błędów w rozegraniu. W pierwszej połowie przed szansą na strzelenie bramek stanęli Patryk Latusek i Mateusz Wąchocki, jednak ostatecznie zabrakło skuteczności. Przyjezdni również nie zaprezentowali się z dobrej strony. Wiele sytuacji kończyło się stratą piłki.

Po zmianie stron, gra podopiecznych trenera Witolda Tarnolickiego wyglądała znacznie lepiej. Przewaga przełożyła się na liczne strzały na bramkę strzeżoną przez Gracjana Zająca. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Sebastian Staszkiewicz, który świetnie uderzył z dystansu. Chwilę później dwubramkowe prowadzenie drużynie z Leska dał Mateusz Wąchocki. Gospodarze coraz częściej stwarzali sobie sytuację, które mogły zakończyć się kolejnymi golami. W 77. minucie, po błędzie Jakuba Krzywińskiego bramkę dla Brzozovii zdobył Piotr Maniawski.

Dla Sanovii Lesko było to ósme zwycięstwo w tym sezonie. Z 24 punktami na koncie, zespół z Leska plasuje się na pozycji wicelidera ze stratą sześciu punktów do prowadzącej Bukowianki Bukowsko. Już za tydzień podopieczni Witolda Tarnolickiego udadzą się do Czaszyna, gdzie zagrają z miejscowym LKS-em.

Geokart Sanovia Lesko - Brzozovia Alta MOSiR Brzozów 2:1 (0:0)

1:0 Sebastian Staszkiewicz 65'

2:0 Mateusz Wąchocki 70'

2:1 Piotr Maniawski 77'

Geokart Sanovia Lesko: Jakub Krzywiński, Rafał Paszkowski, Rafał Markowski, Patryk Prajsnar, Sebastian Staszkiewicz (89' Marcin Czenczek), Jacek Zięba (55' Adam Marcinik), Dariusz Głaz, Łukasz Wróbel, Mateusz Wąchocki, Eryk Ginda (46' Rafał Szczygieł) i Patryk Latusek.

Brzozovia Alta MOSiR Brzozów: Gracjan Zając, Jakub Boroń, Daniel Lorenc, Michał Komski, Piotr Maniawski, Norbert Zdziarski (46' Norbert Oleniacz), Arkadiusz Smoleń, Oktawian Bujacz, Damian Jamróg, Patryk Czuba i Kamil Nogaj.

Czy Sanovia Lesko ma szansę na awans do klasy okręgowej?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: