Zamknij

Jedenaste zwycięstwo w sezonie. Stal Sanok wygrywa z Legionem Pilzno

21:48, 08.05.2021 Kamil Mielnikiewicz Aktualizacja: 22:41, 08.05.2021
Skomentuj Fot. Tomasz Sowa Fot. Tomasz Sowa

W meczu 28. kolejki IV ligi podkarpackiej Geo-Eko Ekoball Stal Sanok wygrał z Legionem Pilzno 3:0. Gole dla gospodarzy strzelili Krystian Kalemba, Sebastian Sobolak oraz Karol Adamiak.

Już od początku spotkania piłkarze Ekoballu aktywni byli w pressingu, nie pozwolili drużynie z Pilzna na wyprowadzenie akcji. Zanim przyjezdni oddali pierwszy naprawdę groźny strzał, podopieczni trenera Piotra Kota byli już na prowadzeniu. Nie byłoby ono możliwe, gdyby nie świetne prostopadłe podanie Damiana Niemczyka do Krystiana Kalemby. Pięć minut po pierwszym gwizdku 18-latek umieścił piłkę za linią bramkową. Dobre funkcjonowanie całego zespołu było zauważalne w kolejnych minutach. Ponownie dobrym zachowaniem na boisku wykazał się Niemczyk. Doświadczony gracz oddał strzał na bramkę strzeżoną przez Mateusza Kochana jednak futbolówka poszybowała prosto w słupek. Siedem minut później z powodu kontuzji musiał on opuścić murawę. Jego miejsce zajął Damian Baran.

W drugiej połowie również to gospodarze prowadzili grę, stwarzając sobie wiele okazji na gola. W 63. minucie w sytuacji sam na sam wynik na 2:0 podwyższył Sebastian Sobolak. Kropkę nad i w 85. minucie postawił Karol Adamiak, który bez problemu wykorzystał rzut karny. Ostatecznie Ekoball Sanok wygrał na własnym terenie 3:0.

Po 28 rozegranych meczach drużyna Piotra Kota plasuje się na jedenastej pozycji z 41 punktami na koncie. Taka statystyka przekłada się na jedenaście wygranych spotkań, osiem remisów oraz osiem porażek. Już za tydzień Sanoczanie zagrają z Sokołem Kolbuszowa Dolna.

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok - Legion Pilzno 3:0 (1:0)

1:0 Krystian Kalemba 5'

2:0 Sebastian Sobolak 63'

3:0 Karol Adamiak 85' (rzut karny)

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok: Piotr Krzanowski, Karol Adamiak, Damian Niemczyk, Kamil Adamiak, Krystian Kalemba, Sebastian Sobolak, Konrad Kaczmarski, Piotr Lorenc, Krystian Jaklik, Łukasz Tabisz i Szymon Słysz.

Legion Pilzno: Mateusz Kochan, Tomasz Tragarz, Patryk Misztal, Oskar Mazur, Krystian Gliwa, Luigi Manzo, Bartłomiej Sztuka, Miłosz Buras, Seweryn Kędzior, Tomasz Barycza i Karol Kuczek.