Zamknij

Sukcesy sportowe Liwii Posadzkiej z UKS Spartanie Zahutyń!

09:12, 23.06.2021 Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Materiał prasowy Fot. Materiał prasowy

Liwia Posadzka mimo że ma dopiero 8 lat, odnosi ogromne sukcesy, zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i światowej. Podczas ostatnich mistrzostw w fitnessie sportowym, zawodnika UKS Spartanie Zahutyń wywalczyła miejsce na podium.

Liwia Posadzka od trzech lat trenuje pod czujnym okiem trenera Mirosława Kaźmierczaka. Utalentowana 8-latka pierwszy sukces odniosła już po siedmiu miesiącach treningów zajmując trzecie miejsce podczas debiutów Fitness Fit-Kids & Fitness Aerobic w 2019 roku. W ciągu kolejnych miesięcy odniosła ogromny sukces plasując się na drugiej pozycji podczas Mistrzostw Polski, z kolei w pucharowych zmaganiach Mistrzostw Świata w Fid Kids & Fitness Aerobic w Budapeszcie, połączonych z Pucharem Świata, Liwia Posadzka zdobyła brązowy medal w kategorii do 6 lat.

W dniach 23 i 24 listopada 2019 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Europy Fitness Fit-Kids & Fitness Aerobic oraz VI Grand Prix Aleksandry Kobielak. Zaprezentowane układy były na bardzo wysokim poziomie, a o zdobytym miejscu decydowały niekiedy minimalne detale. Zawodniczka Spartanów Zahutyń spełniła swoje marzenie zajmując pierwsze miejsce na podium.

W 2021 roku Liwia Posadzka zajęła drugą lokatę podczas III Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Fitness Sportowym oraz brązowy medal podczas mistrzostw, które odbyły się w Gdańsku.

Liwia ma zaledwie 8 lat. Jest pełna energii i pozytywnego podejścia i jak sama mówi najważniejsza jest dobra zabawa.