Zamknij

Osława Zagórz przegrywa wysoko z Bukowianką Bukowsko (SKRÓT MECZU)

19:17, 30.08.2021 Kamil Mielnikiewicz Aktualizacja: 22:21, 30.08.2021
Skomentuj Fot. Krzysztof Lubomski | Zdj. ilustracyjne Fot. Krzysztof Lubomski | Zdj. ilustracyjne

Nie tak miał wyglądać mecz 3. kolejki krośnieńskiej klasy A w wykonaniu piłkarzy MKS-u Osławy Zagórz. Podopieczni trenera Piotra Kowalskiego ulegli przed własną publicznością Bukowiance Bukowsko 0:5.

Mecz rozpoczął się dość nerwowo dla obu drużyn. Na boisku można było dostrzec wiele niedokładności w rozegraniach piłki. Taki przebieg trwał do piątej minuty. Wówczas inicjatywę gry przejął zespół gości, który za sprawą Jakuba Wyciszkiewicza wyszedł na prowadzenie. Zawodnik mocnym, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego nie dał szans Jakubowi Kanie na obronę. Dziesięć minut później dwubramowe prowadzenie Bukowiance zapewnił Ireneusz Zarzyka. Ten sam gracz tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsza połowę wpisał się na listę strzelców po raz kolejny.

Na drugą połowę Osława wyszła bardziej pewna siebie, co było widać chociażby przez klarowne sytuacje. Jednak dobra dyspozycja gospodarzy nie trwała zbyt długo. W 60. minucie na 4:0 podwyższył Bartłomiej Kowal, a wynik starcia ustanowił najmłodszy zawodnik na boisku - Mateusz Pyszko, który otrzymał doskonałe podanie od Marcina Szałajki i strzałem z bliska posłał futbolówkę za linię bramkową.

Mimo słabej dyspozycji w tym dniu, Osława zagrała odważnie, przez co kibice zgormadzeni na stadionie w Zagórzu byli świadkami dużej ilości akcji. Wszystkie groźne strzały gospodarzy napotkały na drodze Arkadiusza Mindura, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił barw zagórskich.

MKS Osława Zagórz - Bukowianka Bukowsko 0:5 (0:3)

0:1 Jakub Wyciszkiewicz 5'

0:2 Ireneusz Zarzyka 15'

0:3 Ireneusz Zarzyka 45'

0:4 Bartłomiej Kowal 60'

0:5 Mateusz Pyszko 73'

MKS Osława Zagórz: Jakub Kania, Patryk Jasion (61' Kamil Sapielak), Dominik Szajdek, Tomasz Śnieżek, Miłosz Stach, Piotr Kowalski, Adam Pisaniak, Gracjan Gruszka, Maksymilian Muszyński (69' Radosław Filipowicz), Sebastian Głaz i Kamil Szczepaniak (81' Sebastian Krawczyk).

Bukowianka Bukowsko: Arkadiusz Mindur, Dawid Swalarz, Maciej Bihun, Mateusz Wyciskiewicz, Bartłomiej Kowal, Krystian Rakoczy, Jakub Wyciszkiewicz, Mateusz Pyszko, Igor Zarzyka, Marcin Szałajko i Ireneusz Zarzyka (56' Mirosław Pieszczoch).