Zamknij

Konkurs Wiedzy Historycznej

17:26, 08.11.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Konkursu Wiedzy Historycznej „Sanockie drogi do niepodległości” był organizowany w dwóch etapach. W pierwszym do udziału zostały zaproszone wszystkie gminy, które w eliminacjach gminnych miały wyłonić trzech uczestników do konkursu powiatowego. Podobne zaproszenie zostało skierowane do szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu.

Konkurs był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych. Ostatecznie do finału powiatowego zgłoszono 11 uczestników z czterech gmin i 13 uczestników ze szkół średnich. Finał powiatowy składał się z części pisemnej i ustnej. W teście pisemnym uczestnicy musieli odpowiedzieć na 21 pytań. W części ustnej 4 najlepszych uczestników z każdej kategorii wiekowej odpowiadało na cztery pytania. Suma punktów z części pisemnej i ustnej decydowała o wygranej.

Laureaci konkursu szkoły podstawowe:
1.    Hubert Stach Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku
2.    Emilia Drozd Szkoła Podstawowa w Nowosielcach
3.    Justyna Jakiel Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu
4.    Emilia Błażewicz Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku

Laureaci konkursu szkoły ponadgimnazjalne:  
Karol Bartkowski I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku
Kamil Baran, Jakub Kucharski Zespół szkół nr 3 w Sanoku
Partycja Starego I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku

Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw książek ufundowany przez Powiat Sanocki i Instytut Pamięci Narodowej. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas koncertu z okazji 100 lecia niepodległości w SDK 10.11.2018 r. o godz.16.

 

źr.: Starostwo Powiatowe w Sanoku

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (1)

Gratulacje!Gratulacje!

1 0

Brawo Emilka! Gratuluję!
Pozostałym uczestnikom, także!
Szczególne gratulacje rodzicom oraz nauczycielom, za wychowanie i wiedzę,która przekazujecie młodemu pokoleniu! 11:20, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone