Zamknij

Już po raz 11. Przegląd Kolęd i Pastorałek w MDK w Sanoku

13:37, 05.02.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku już po raz 11- sty. W związku z coraz większym zainteresowaniem uczestników, organizatorzy podjęli decyzję o rozłożeniu przesłuchań konkursowych na dwa dni.

Dnia 30 stycznia przesłuchano kolędników (17 solistów oraz 4 zespoły) z przedszkoli oraz klas 1-3 szkoły podstawowe, w tych kategoriach zgłosiło się 69 uczestników. Dnia 31 stycznia przesłuchano kolędników ( 42 solistów oraz 8 zespołów) z klas 4-8 szkoły podstawowe, 3 gimnazjalnej oraz uczniów szkół średnich, w tych kategoriach zgłosiło się 85 uczestników. Łącznie w konkursie wzięło udział 154 wykonawców. Przez dwa dni sala Klubu Naftowca „Górnik” była wypełniona po brzegi, młodym artystom towarzyszyli nauczyciele, rodzina i przyjaciele.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego  Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta sanocki Janusz Cecuła. Nagrody Laureatom ufundował Powiat Sanocki, a poczęstunek Gmina Miasta Sanoka.

Nagrodę główną - Statuetki „Śpiewający Anioł” zaprojektowała plastyczka z Młodzieżowego Domu Kultury Małgorzata Biega- Węgrzyn.

 

źr.: materiały nadesłane

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

avav

1 0

To knot, a nie informacja. Skoro przegląd - bohaterami były dzieci. Informacja musi więc zawierać listę laureatów. Skoro jej nie ma, zbędne są dworskie wrzutki takie jak: "Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta sanocki Janusz Cecuła. Nagrody Laureatom ufundował Powiat Sanocki, a poczęstunek Gmina Miasta Sanoka. Nagrodę główną - Statuetki ?Śpiewający Anioł? zaprojektowała plastyczka z Młodzieżowego Domu Kultury Małgorzata Biega- Węgrzyn.".
Na marginesie: patronat honorowy pisze się małymi literami, podkarpacki kurator oświaty to funkcja, nie nazwa własna, a więc tak samo, powiat i gmina nie są bytami fizycznymi, więc nagród fundować nie mogą. Logiczniej: nagrody ufundowały władze powiatu sanockiego, poczęstunek - władze Sanoka (gmina miasta Sanoka - pisać to trzeba właśnie tak - jest zresztą sformułowaniem urzędowym). No i po polsku nie pisze się 11-sty, lecz 11. (jedenaście z kropką). Zdaje się, że ta norma obowiązuje już długie lata...
Dziennikarstwo to zawód, nie zabawa. Uprawiając tę profesję trzeba coś umieć. A na pewno - umieć posługiwać się językiem polskim ze zrozumieniem. 17:36, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone