Zamknij

Goprowcy ostrzegają ? w Bieszczadach może być niebezpiecznie

14.41, 13.03.2018
Skomentuj
REKLAMA

Dwie akcje ratunkowe na szczęście zakończone sukcesem. Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR sprowadzili w gór zbłąkanych turystów i ostrzegają: - W wysokich partiach gór jest sporo śniegu, zmrok zapada szybko, warunki nie są korzystne.

? Podczas dwóch akcji pomagaliśmy turystom, którzy z powodów słabej widoczności, zabłądzili w okolicach masywu Tarnicy. W rejonie panowała gęsta mgła, która ograniczała orientację w terenie. Widzialność sięgała zaledwie kilka metrów ? relacjonuje Jakub Dąbrowski, ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej akcji, turyści zostali bezpiecznie sprowadzeni z gór. ? Warto dodać, że turyści rozpoczęli wycieczkę w godzinach południowych, a w górach szybko zapada zmrok. Łatwo stracić orientacje w terenie, dlatego planując wędrówkę warto sprawdzić, ile czasu zajmie nam przejście wybranego odcinka i tak zaplanować wymarsz, aby bezpiecznie przed zmrokiem wrócić z gór ? instruuje ratownik.

Od jutra w Bieszczady ma wrócić zima. Według zapowiedzi meteorologów, w górach do niedzieli ma spaść blisko pół metra śniegu. ? Apelujemy do turystów o rozsądek. W górach nadal panuje zima. Należy zadbać o odpowiednie ubranie, rozgrzewające napoje i wysokoenergetyczne przekąski. Obowiązkowo należy wziąć ze sobą naładowany telefon, w którym warto zainstalować aplikację ?Ratunek? ? informuje Jakub Dąbrowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%