Zamknij

Nielegalnie przez granicę po ? ściętym drzewie

15.20, 16.03.2018
Skomentuj
REKLAMA

Straż Graniczna zatrzymała 20-letniego Irakijczyka, który nielegalnie przekroczył polsko-ukraińską granicę na Sanie. Do przeprawy przez rzekę wykorzystał? ścięte siekierą po stronie ukraińskiej drzewo. Zatrzymano również obywatela Ukrainy, który zamierzał przewieźć Irakijczyka w głąb kraju.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Stuposianach, patrolujący w minioną środę miejscowości nadgraniczne, zatrzymali do kontroli volkswagena na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, 28-letni Ukrainiec podróżował wraz z mężczyzną, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W toku czynności funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że był to 20-letni obywatel Iraku, który polsko-ukraińska granicę przekroczył nielegalnie w miejscu gdzie przebiega ona wzdłuż rzeki San. Do przeprawy przez rzekę wykorzystał ? ścięte (z wykorzystaniem siekiery) po stronie ukraińskiej drzewo. Pomysłowość imigranta najprawdopodobniej wynikała z wysokiego poziomu wody na Sanie.

Obywatelowi Iraku - sprawcy nielegalnego przekroczenia granicy, wymierzono karę pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat, a następnie przekazano stronie ukraińskiej w ramach readmisji.

Wobec obywatela Ukrainy, który udzielił pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej oraz złamał reguły porządku publicznego i nie spełniał celu wjazdu na terytorium Polski, również wymierzono karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Dodatkowo została wydana decyzja o zobowiązaniu do powrotu na terytorium Ukrainy z zakazem wjazdu na terytorium Polski i krajów Schengen na okres 5 lat.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%