Zamknij

Trudne warunki w Bieszczadach. BdPN apeluje do pielgrzymów

10.49, 21.03.2018
Skomentuj
REKLAMA

Bardzo trudne warunki turystyczne w Bieszczadach. ? W górach jest bardzo dużo śniegu, który utrudnia poruszanie się ? informuje kierownictwo Bieszczadzkiego Parku Narodowego i apeluje do pielgrzymów, którzy w najbliższą sobotę (24 marca) wezmą udział w Drodze Krzyżowej, o ostrożność i bezpieczeństwo.

? Informujemy pielgrzymów planujących uczestnictwo w Drodze Krzyżowej na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska o bardzo trudnych warunkach zimowych, szczególnie o zalegającej bardzo grubej pokrywie śnieżnej, utrudniającej przemieszczanie się po szlaku. Sytuacja w górach jest zmienna, stąd szczegółowa informacja dotycząca organizacji Drogi Krzyżowej w nawiązaniu do spodziewanej sytuacji pogodowej w dniu 24 marca (sobota) zostanie opublikowana w dniu 22.03 (czwartek) ? czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Bieszczadzka Droga Krzyżowa odbędzie się w dniu 24 marca (sobota przed Niedzielą Palmową) na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska, wzdłuż ustawionych tam stacji. Wydarzenie będzie miało charakter religijny i rozpocznie się Mszą Świętą w kościele w Ustrzykach Górnych o godz. 9.00.

30 marca (Wielki Piątek) BdPN również udostępni ponownie tę trasę dla celów religijnych oraz szlak relacji Wetlina Stare Sioło-Przełęcz Orłowicza-Smerek-Kalnica, w ruchu jednokierunkowym. W tym też dniu szlak z Wołosatego na Tarnicę nie będzie dostępny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%