Zamknij

Schodami do zapory wodnej w Myczkowcach (ZDJĘCIA)

12.41, 27.06.2021 Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Kamil Mielnikiewicz
REKLAMA

Leśna ścieżka ze Zwierzynia na zaporę wodną w Myczkowcach to doskonała propozycja na aktywne spędzenie czasu. Trasa podzielona jest na trzy etapy – droga gruntową nawierzchnią, wejście po schodach do góry, a następnie zejście w dół. To wszystko by po około piętnastu minutach ujrzeć myczkowiecką „tamę”.

Wycieczkę do Myczkowiec zaczynamy przy Cudownym Źródełku w Zwierzyniu do którego możemy dojechać samochodem. Po napełnieniu butelki krystalicznie czystą wodą ruszamy szlakiem w kierunku elektrowni wodnej. Po kilkunastometrowej drodze między zaroślami docieramy do schodów. Pokonujemy kilkanaście stopni w górę po czym kierujemy się wzdłuż betonowej ścieżki. Po drodze możemy zauważyć wiele roślin, a także panoramę na wielki łuk Sanu. Ostatnią etap wycieczki to zejście po schodach w dół.

Kulminacyjnym momentem jest ujrzenie pięknej panoramy Myczkowiec z zaporą wodną i Jeziorem Myczkowieckim w tle. Gdy przejdziemy przez koronę zapory możemy usiąść i odpocząć ciesząc się smakami pysznych lodów w pobliskiej kawiarence.

Trasa z Cudownego Źródełka w Zwierzyniu na zaporę wodną nie jest pętlą, więc należy zapewnić sobie transport, albo wrócić tą samą drogą.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%